В Україні планують створити реєстр установок на біопаливі shutterstock

В Україні планують створити реєстр установок на біопаливі

Валентина Гембарська

Це забезпечить прозорість процедури встановлення нульового екоподатку за викиди двоокису вуглецю для установок на біопаливі

Кабінет Міністрів України пропонує внести зміни у закон "Про альтернативні види палива" щодо створення реєстру установок, що використовують біопаливо як єдиний вид палива.

Про це повідомив у Телеграм представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Законопроєкт "Про внесення змін до закону України "Про альтернативні види палива" щодо створення реєстру установок, що використовують біопаливо як єдиний вид палива" зареєстровано у Верховній Раді під №9597.

Законопроєктом передбачено:

  • створення реєстру установок, що використовують біопаливо як єдиний вид палива з метою адміністрування встановлення ставки нуль гривень екологічного податку за викиди двоокису вуглецю, що утворюються при спалюванні біопалива установками;
  • закріплення у законі "Про альтернативні види палива" положення, яке передбачає, що реєстр установок, що використовують біопаливо як єдиний вид палива, буде створений Кабінетом міністрів, а його ведення та адміністрування буде здійснюватись центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження та альтернативних видів палива, у порядку, встановленому урядом.

Мельничук наголосив, що ухвалення законопроєкту забезпечить прозорість процедури встановлення ставки нуль гривень екологічного податку за викиди двоокису вуглецю для установок, що використовують біопаливо як єдиний вид палива.

Як повідомляла ЕкоПолітика, в Україні з настанням повномасштабної війни підвищився попит на біопаливо. Люди розуміють важливість автономного чи резервного джерела тепла, особливо в умовах воєнного часу.

Читайте також
Уряд визначив основні завдання у сфері захисту довкілля на 2024 рік
Уряд визначив основні завдання у сфері захисту довкілля на 2024 рік

У червні Міндовкілля має подати проєкту розпорядження Кабміну “Про затвердження плану заходів щодо створення національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів"

В Україні заборонили продаж бензину "Євро-3 та 4"
В Україні заборонили продаж бензину "Євро-3 та 4"

Заборону призупинили на початку повномасштабного вторгнення для подолання паливної кризи

Уряд затвердив низку енергоефективних норм
Уряд затвердив низку енергоефективних норм

Впроваджено додаткову можливість для пенсіонерів отримати 5 LED-ламп

"Друге життя" для сміття: в Україні офіційно визначили критерії віднесення до відходів
"Друге життя" для сміття: в Україні офіційно визначили критерії віднесення до відходів

Йдеться про ті речовини та предмети, які утворюються в процесі виробництва певної продукції та які прийнято вважати відходами