В Україні оновили правила відтворення лісів shutterstock

В Україні оновили правила відтворення лісів

Катерина Бєлоусова

Нові правила забороняють відтворення лісів не місцевими видами дерев

Кабінет Міністрів України схвалив внесення змін до Правил відтворення лісів, які врегулюють збереження самосійних лісів, лук та пасовищ в рамках закону “Про збереження лісів”.

Ці правила також створюють нові можливості для громадського контролю, повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів у Facebook.

“Тепер у нас більше можливостей відновити наші ліси, які постраждали від російського вторгнення”, – сказав голова Міндовкілля Руслан Стрілець.

Нові правила передбачають:

  • встановлення заборони відтворення лісів інвазійними видами дерев, перелік яких незабаром затвердить Міндовкілля;
  • вимоги щодо відтворення лісів стосуються не лише постійних лісокористувачів, а й власників, орендарів та користувачів землі, де розташовані полезахисні лісові смуги;
  • встановлення єдиних вимог до циклу відтворення лісів;
  • розширення переліку садивного матеріалу для відтворення лісів, зокрема використання садивного матеріалу з закритою кореневою системою;
  • визначення стандартів, яким мають відповідати лісове насіння і садивний матеріал.

В повідомленні підкреслили, що правила також передбачають нові можливості для громадського контролю. Наприклад, у порядку з'явилися вимоги щодо обов’язкового оприлюднення зведених відомостей про проєкти лісових культур на офіційних вебсайтах лісгоспів.

Нагадаємо, в Україні протягом осені висадили 229 мільйонів дерев на загальній площі 6 270,4 гектара в рамках програми президента України Володимира Зеленського “Зелена країна”.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Київщині виявили близько 102 тисяч гектарів самосійних лісів, які потенційно можуть використовуватися для відновлення українських лісів.

Читайте також
Суд відкрив справу проти ДП "Ліси України" за відмову у захисті пралісів "Шипоту"
Суд відкрив справу проти ДП "Ліси України" за відмову у захисті пралісів "Шипоту"

Прокладання лісівниками дороги через праліс і його буферну зону викликало значний суспільний резонанс, а профільне міністерство досі його ігнорує 

Прокуратура відкрила справу про знищення пралісів у "Шипоті", а Міндовкілля й досі мовчить
Прокуратура відкрила справу про знищення пралісів у "Шипоті", а Міндовкілля й досі мовчить

Нахабність лісівників та байдужість профільного міністерства виходять на новий рівень