В Україні обговорили використання води для генерації зеленого водню: головні тези shutterstock

В Україні обговорили використання води для генерації зеленого водню: головні тези

Олена Яценьо

На зустрічі зазначили, що Україна належить до малозабезпечених водними ресурсами країн

Під час використання води для виробництва "зеленого" водню потрібно враховувати не тільки економічні, а й екологічні та соціальні аспекти.

Таке переконання висловили в Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження під час дискусії, організованій агентством спільно з Energy Club.

"Хочу звернути увагу на те, що є дві полярні думки. Перша з них – стан водних ресурсів не є критичною проблемою для виробництва водню. Інша – Україна належить до малозабезпечених водними ресурсами країн. Тому ми повинні враховувати розподіл, географію, якість водних ресурсів. Адже це безпосередньо впливає на здатність і вартість виробництва водню", – сказав голова Держенергоефективності Валерій Безус.

Плануючи розбудову перспективних виробництв, які розраховують на водний ресурс, треба враховувати не тільки технологічні та економічні аспекти, а й соціально-політичні, уважають в агентстві. Ідеться про пріоритетність води для потреб суспільства, тому що в певних регіонах нестача питної води є реальністю або найближчою перспективою.

Водночас завдяки проєктам із генерації водню можна досягти синергетичного ефекту під час розв'язання питань водних ресурсів.

"Якщо ми розбудовуємо публічно-приватне партнерство і потрібно розв'язати, наприклад, проблему очищення шахтних вод, то доцільним є залучення бізнесу, який планує виробництво водню. У цьому випадку очищення води буде потрібним із погляду розв'язання не лише екологічних, а й технологічних питань. Маємо синергетичний ефект", – пояснив Безус.

Зі свого боку фахівці "Укргідроенерго" повідомили про активне дослідження можливостей встановлення електролізного виробництва водню потужністю 1 МВт на Дніпровській ГЕС.

Конкретні розрахунки обсягу води для потреб в генерації водню навів директор Інституту відновлюваної енергетики НАН України Степан Кудря.

Водночас у Держводагентстві рекомендують використання гірничо-шахтних вод, морської води та потенціалу Дунаю для водневої енергетики.

Загалом, учасники дійшли згоди, що розвиток нової галузі – водневої економіки – має бути виваженим із урахуванням усіх аспектів водних ресурсів у країні, екологічних вимог і потреб суспільства.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що найбільша гідроенергетична компанія країни "Укргідроенерго" досліджує можливості виробництва та використання "зеленого" водню з використанням відновлюваного потенціалу українських гідроелектростанцій, зважаючи на світовий досвід.

Читайте також
Іспанський стартап отримав фінансування для дешевого транспортування водню
Іспанський стартап отримав фінансування для дешевого транспортування водню

Транспортування водню може коштувати в три рази більше, ніж його виробництво

Експерти пояснили, чому водень набирає все більшої світової популярності
Експерти пояснили, чому водень набирає все більшої світової популярності

Більшість країн світу виділяють водень як один із ключових елементів у скороченні викидів парникових газів від споживання енергії

HOYER Group розширить послуги з постачання водню
HOYER Group розширить послуги з постачання водню

Компанія прагне збільшити кількість заправних станцій, які обладнають свої об'єкти устаткуванням для заправки воднем

Як використання водню може стимулювати розвиток промисловості в Україні
Як використання водню може стимулювати розвиток промисловості в Україні

Доцільним є розвиток водневої економіки, який базується на розбудові системних кластерів