В Україні може “паралізувати” всю галузь управління небезпечними відходами – PAEW shutterstock

В Україні може “паралізувати” всю галузь управління небезпечними відходами – PAEW

Катерина Бєлоусова

Це може негативно вплинути на імідж України та євроінтеграцію

Президентка Асоціації професіоналів довкілля (PAEW) Людмила Циганок заявила, що з січня 2024 року всі 367 підприємств, які мають ліцензії на поводження з небезпечними відходами, з високою ймовірністю опиняться поза правовим полем.

Це сталося через правову невизначеність внаслідок затримки роботи Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів і недосконалості регуляторного механізму, написала Циганок на своїй сторінці у Facebook.

Вона підкреслила, що діяльність цих компаній напряму пов’язана як з підприємствами, що утворюють небезпечні відходи, та такими відходами від населення, наприклад відпрацьованими батарейками, ртутними термометрами, медичними відходами тощо.

“Враховуючи відсутність правової визначеності регуляторних актів, а також нереальні строки для отримання нових ліцензій діючими ліцензіатами, вірогідність зупинки цілої галузі є досить високою”, – зазначила Циганок.

На її думку, така ситуація може також негативно вплинути на імідж України та євроінтеграційні перспективи.

Циганок зазначила, що єдиним рішенням цієї проблеми може стати підтвердження умов для збереження чинності ліцензій та відсутність необхідності отримувати нові ліцензії діючим підприємствам.

Хіба можлива така ситуація, штучно створена під час війни? Хіба заміна реальної імплементації директиви фактичним заведенням ринку "в тінь" зміцнить довіру до України з боку ЄС? Про довкілля тут навіть мова вже не йде”, – сказала вона.

Нагадаємо, фахівці Асоціації професіоналів довкілля (PAEW) розкритикували Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів за нові норми щодо управління небезпечними відходами, які зводять цей ринок у “тінь”.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у грудні Кабінет міністрів затвердив Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами.

Похожие материалы
У Запоріжжі виявили нелегальний склад небезпечних відходів просто неба. Фото
У Запоріжжі виявили нелегальний склад небезпечних відходів просто неба. Фото

Після колапсу ринку управління небезпечними відходами, станом на 1 березня, в Україні ліцензії отримали лише 5 компаній з близько 200

Нові звалища небезпечних відходів цинічно провокують – Циганок
Нові звалища небезпечних відходів цинічно провокують – Циганок

Руйнується не лише довкілля, а й довіра до України з боку міжнародних партнерів та інвестиційне поле

Міндовкілля видало перші ліцензії на поводження з небезпечними відходами
Міндовкілля видало перші ліцензії на поводження з небезпечними відходами

Жодна компанія на ринку не мала ліцензій протягом 24 днів

Кабмін звинуватили в колапсі ринку небезпечних відходів
Кабмін звинуватили в колапсі ринку небезпечних відходів

Відсутність ліцензій створює ризик монополізації ринку небезпечних відходів