В Україні мережа супермаркетів вберегла від забруднення майже 300 гектарів землі Shutterstock

В Україні мережа супермаркетів вберегла від забруднення майже 300 гектарів землі

Катерина Бєлоусова

“Друге життя” для батарейки починається з її потрапляння в контейнер для збору

Мережі супермаркетів NOVUS протягом 2021 року вдалось зібрати майже 3,5 тонни батарейок. Це зберегло від отруєння 273.6 га землі, що можна порівняти з площею 10 парків середнього розміру.

Компанія вважає, що ці результати свідчать про те, що людям все ж не байдуже, а бути еко-свідомим – тренд, передає РБК-Україна.

У мережі супермаркетів також є міні-станції для сортування відходів, завдяки яким вдалося відправити на переробку понад 1,8 тисяч тонн скла, паперу, пластику та інших відходів.

"Поступово все більше людей замислюються над питаннями екологічності. Сьогодні вони побачать сортувальні урни для сміття, завтра еко-торбинки, а після – баки для утилізації батарейок. Ми розуміємо свою відповідальність у донесенні цих меседжів до населення, адже трафік наших магазинів досить великий. І кожен, хто завітав в один з маркетів NOVUS, бачить такі важливі нагадування", – каже PR-менеджер NOVUS Кристина Івченко.

Вона також наголосила, що чистий ґрунт забезпечує якість овочів і фруктів, які ми споживаємо.

Проєкт з правильної утилізації батарейок стартував 6 червня та спочатку нараховував 40 контейнерів. А вже у жовтні встановили ще 31 контейнер.

Завдяки цьому за 5 місяців, мережа зібрала 3430 кг батарейок. Це близько 171 тис. штук, що більше аж на 168% від планового обсягу. 2020 кг з них уже відправились на переробний завод GreenWEEE в Румунії.

"Це найвищий показник у food-рітейлі і дійсно радісна подія для нас, адже ми бачимо гарний фідбек і все більше людей долучається до цієї ініціативи", – коментує NOVUS.

Також в матеріалі зазначили, що “друге життя” для батарейки починається з її потрапляння в контейнер для збору. 

Що відбувається з батарейками після потрапляння у бак?

  • Батарейки потрапляють на ліцензований склад;
  • Там перепаковуються в спеціалізовані бочки та відправляються на переробку на румунський завод GreenWEEE;
  • На заводі батарейки проходять автоматичне та ручне сортування, що дозволяє розділити відпрацьовані батарейки на типи. Частина типів переробляються прямо на GreenWEEE, решта – їдуть на переробку на завод Accurec в Німеччині.
  • Всі речовини, добуті після переробки батарейок – сталь, цинк, літій, кобальт, альтернативне паливо та інші - повертаються назад в економіку та не викидаються в природу.

У NOVUS також пояснили, що з кожної проданої батарейки фінансується переробка вживаних.

"Екологічну переробку фінансують також бренди-імпортери батарейок: VARTA, Duracell, Panasonic і Наша Сила. Даний проект реалізується спільно з “Батарейки, здавайтеся!”", – сказано в матеріалі.

Адреси магазинів, що приймають батарейки, можна знайти за посиланням.

В NOVUS також існує внутрішнє сортування, яке запровадили ще у 2008 році. Згодом його вдосконалювали, розширювали лінійку позицій, наразі на переробку віддається 15 видів вторсировини. А це близько 350 тонн на місяць, і 4 200 000 кілограмів на рік.

Компанія має спеціальні інструкції для співробітників, де пояснюється як сортувати та куди покласти відходи. 

Нагадаємо, у мережі супермаркетів Novus замість звичайних поліетиленових пакетів використовують біопакети, які розкладаються за три роки.

Читайте також
Стало відомо, скільки батарейок українці здали на переробку у 2021 році. Інфографіка
Стало відомо, скільки батарейок українці здали на переробку у 2021 році. Інфографіка

Нині в Україні діє близько 1750 надійних пунктів приймання батарейок

З Києва до Румунії відправили велику партію батарейок на утилізацію. Фото
З Києва до Румунії відправили велику партію батарейок на утилізацію. Фото

Батарейки зібрали зі спеціальних помаранчевих контейнерів