Впродовж наступних десятиліть глобальне потепління спричинить значне скорочення ареалу вивірки, а у випадку підвищення середньої температури на понад 2°С втрати можуть сягати близько 97%.
Про це йдеться у дослідженні українських вчених, передає Екологічна Платформа.
Як зазначається, науковці змоделювали кілька сценаріїв впливу кліматичних умов на цей вид тварин. Результати дослідження є актуальними на період до 2100 року для території Східної Європи.
Як повідомляється, якщо в найближчі 80 років глобальна температура у світі зросте на 1,5°C, в Україні вдасться зберегти лише 49% ареалу білок. Вчені зазначають, що це мінімальний і невідворотний вплив зміни клімату на поширення вивірки.
Якщо ж температура зросте на 1,8°C, втрати сягатимуть вже 57%.
Найбільш негативний сценарій передбачає зростання середньої температури більш ніж на 2°С. У цьому випадку науковці передбачають катастрофічне скорочення ареалу вивірки – втрати можуть сягати близько 97%.
На думку вчених, в цьому випадку популяція білок залишиться лише в окремих районах в межах гірських територій України.
Раніше ЕкоПолітика писала, що в ООН б'ють на сполох через наближення кліматичної катастрофи. За даними організації, Земля наближається до екологічної катастрофи з огляду на безпрецедентний період екстремальних погодних умов і кліматичних катаклізмів, яким став 2020 рік.
За даними українських екологів, за останні 30 років температура в Україні зросла на 1,2 градуса Цельсія. Теплішати почало з 1991 року.
Також стало відомо, що через глобальне потепління в Україну з південних країн може перебратися малярія та інші інфекції.