Через глобальне потепління українцям загрожує малярія та інші інфекції

Через глобальне потепління українцям загрожує малярія та інші інфекції

Зараз неможливо спрогнозувати наслідки

Через глобальне потепління в Україні з південних країн може перебратися малярія та інші інфекції.

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна. У Міністерстві захисту навколишнього середовища прогнозують, що хвороби південного регіону можуть перебратися в північні. Наприклад, енцефалітний кліщ.

"Слід очікувати і таких небажаних гостей, як малярія та інші інфекційні захворювання. Також зміни флори і фауни, які не притаманні нашій країні", — розповів глава Мінприроди Роман Абрамовський.

За його словами, зараз неможливо спрогнозувати, як це вплине на українців.

Малярія — смертельна хвороба, яку викликають найпростіші роду Plasmodium. Збудник потрапляє в організм людини через укус комара.

За останні 30 років температура в Україні зросла на 1,2 градуса Цельсія, пояснив міністр екології. Теплішати почало з 1991 року.

"Пилові бурі, посухи, посилення пожежної небезпеки. Град, шквали. Це пов'язано з тим, що змінюється клімат. При тому, що теплішає, то ще й відбуваються зміни по регіонах", — говорить Абрамовський.

Наприклад, у минулому році в Луганській області вирували масштабні лісові пожежі, в результаті яких загинуло 11 осіб. У західній частині України відбувся один з найбільших паводків за останні 60 років. Загальні збитки від повені оцінили в суму 3-4 млрд гривень.

Також в минулому році кияни зустрілися з незвичайним для регіону явищем — пиловою бурею. Тоді столицю і прилеглі населені пункти накрило пиловою хмарою. Синоптики назвали причиною недостатню кількість опадів.

Як повідомляла ЕкоПолітика, менш ніж за 20 років зміни клімату в Україні можуть призвести до нестачі питної води. 

Читайте також
Світ перебуває на "шляху до кліматичного пекла", – генсек ООН
Світ перебуває на "шляху до кліматичного пекла", – генсек ООН

Про катастрофічні наслідки глобального потепління також попереджають учені

Європа нагрівається швидше, ніж решта світу
Європа нагрівається швидше, ніж решта світу

Синоптики постійно фіксують теплові рекорди на континенті