В США витратять $8 мільярдів на центри чистого водню shutterstock

В США витратять $8 мільярдів на центри чистого водню

Катерина Бєлоусова

Інвестиції у водневу технологію є основним компонентом плану президента Байдена щодо декарбонізації промислового сектору

Міністерство енергетики США (DOE) опублікувало повідомлення про наміри щодо фінансування регіональних центрів чистого водню (H2Hubs) на $8 мільярдів по всій країні.

H2Hubs створить мережі виробників водню, споживачів та локальної сполучної інфраструктури, щоб прискорити використання водню як чистого енергоносія, повідомляє DOE.

В матеріалі зазначили, що виробництво, переробка, доставка, зберігання та кінцеве використання чистого водню, включаючи інноваційне використання в промисловому секторі, має вирішальне значення для досягнення мети президента Байдена щодо 100% чистої електричної мережі до 2035 року та нульових викидів вуглецю до 2050 року. 

"Воднева енергетика здатна скоротити викиди з багатьох вуглецевих секторів і відкрити світ економічних можливостей для очищення енергетичних підприємств і працівників по всій країні", – сказала  міністрка енергетики США Дженніфер М. Гранхольм. 

Інвестиції у водневу технологію є основним компонентом плану президента Байдена щодо декарбонізації промислового сектору, на який припадає третина внутрішніх викидів вуглецю.  

Воднева енергетика має потенціал для декарбонізації багатьох секторів, зокрема важкого транспорту і виробництво сталі, а також створення високооплачуваних робочих місць і прокладення шляху до мережі, що живиться від чистих енергетичних ресурсів. 

Сьогодні США виробляють близько 10 мільйонів метричних тонн водню на рік, а у всьому світі виробляється близько 90 мільйонів тонн.

“Хоча більша частина водню, надходить із природного газу шляхом парового риформінгу метану, технологія електролізу, яка використовує електроенергію для виробництва водню з води, є новим шляхом з десятками установок по всій країні”, – йдеться в матеріалі.

Ця технологія може виробляти водень, використовуючи чисту електроенергію з сонячної, вітрової та ядерної енергії. 

Вибір регіональних H2Hubs буде враховувати такі фактори, як екологічна справедливість, залучення громади, розміщення на основі згоди, справедливість та розвиток робочої сили.  

Проєкт H2Hubs підтримає поточну ініціативу DOE, для об’єднання зацікавлених сторін, щоб допомогти знизити вартість передового виробництва, транспортування, зберігання та використання водню в кількох секторах економіки.

Нагадаємо, США посилює глибоку декарбонізацію економіки проєктами на $3,5 млрд.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Європі сталеливарна промисловість позбудеться третини викидів.

Читайте також
Іспанський стартап отримав фінансування для дешевого транспортування водню
Іспанський стартап отримав фінансування для дешевого транспортування водню

Транспортування водню може коштувати в три рази більше, ніж його виробництво

Експерти пояснили, чому водень набирає все більшої світової популярності
Експерти пояснили, чому водень набирає все більшої світової популярності

Більшість країн світу виділяють водень як один із ключових елементів у скороченні викидів парникових газів від споживання енергії

HOYER Group розширить послуги з постачання водню
HOYER Group розширить послуги з постачання водню

Компанія прагне збільшити кількість заправних станцій, які обладнають свої об'єкти устаткуванням для заправки воднем

Як використання водню може стимулювати розвиток промисловості в Україні
Як використання водню може стимулювати розвиток промисловості в Україні

Доцільним є розвиток водневої економіки, який базується на розбудові системних кластерів