Шотландський стартап Kenoteq випустив K-Briq — будівельну цеглу, яка на 90% складається із будівельних відходів.
Про це пише Dezeen.
Винайшла цеглу нового покоління професорка техніки з Единбурзького університету Геріот-Ватта Габріела Медеро. Над своєю розробкою вона працювала понад 10 років. Вчена поставила за мету зменшити вплив будівельної галузі на довкілля.
Їй це вдалося. Адже K-Briq генерує менше десятої частини викидів вуглецю при виробництві, ніж звичайна цегла.
"Я була стурбована тим, що сучасні будівельні методи використовують сировину, не враховуючи, що вони є одними з найбільших вкладників у викиди вуглецю", — сказала Медеро.
K-Briq виглядає як звичайна цегла, важить стільки ж. Своїми властивостями цей матеріал подібний до глиняної цегли. Але, на відміну від неї, краще ізолює тепло. Також K-Briq можна виробляти у будь-якому кольорі.
Крім економії енергії у процесі виробництва, Kenoteq зменшує викиди, виробляючи цеглу на місцевому рівні. Виробництво організували в Гамільтоні. А будівельні відходи надходять із Единбурга. Таким чином мінімізується кількість транспорту, задіяного в процесі виробництва.
До слова, вже у цьому році іноваційну цеглу використають для побудови Серпентинного павільйону, який розробила південноафриканська архітектурна студія Counterspace.
ЕкоПолітика раніше писала про те, що у Великій Британії із використаних медичних масок роблять шкільні меблі.