В Польщі зростає рівень забруднення повітря: названо причину Shutterstock

В Польщі зростає рівень забруднення повітря: названо причину

Людмила Гончаренко

Одна з причин – активне використання вугілля 

Польща важко вливається в концепцію "чистого європейського міста": за даними на лютий 2021 року країна знаходиться на 36-му місці з 50 найбрудніших міст Євросоюзу. 

Про це повідомляється на сайті migrantumir.com.

Чорною плямою на екологічній репутації країни є активне використання вугілля. Незважаючи на те, що уряд намагається відмовитися від цієї згубної практики, використання дешевого бурого вугілля для опалення будинків – це звична практика для поляків. 

Взимку в деяких регіонах Польщі температура знижувалася до 20℃, що призводило до більш активного опалювання будинків. Для обігріву місцеві жителі замість більш чистого природного газу традиційно використовують вугілля та інші види твердого палива, які викликають сильне забруднення повітря. Саме тому у січні цього року Польщу  накрив щільний смог, а рівень забруднення повітря в деяких частинах республіки в цей період перевищив норму в 13 разів. Про це пише інформагентство Білорусі belta.by.

Польща залишається єдиною країною в Європі  в якій зростають обсяги використання вугілля для опалення будинків в порівнянні з 1990 роком, зазначає www.zepter.ru.

У березні ЄС повідомляло, що виділить республіці понад 8,5 млрд євро на реалізацію екологічних, кліматичних і енергетичних цілей. На отримані кошти до 2030 року Варшава планує модернізувати теплопостачання, однак закрити всі вугільні шахти планується тільки до 2049 році. При цьому 2050 рік – останній термін для виконання "Зеленого пакту", затвердженого ЄС в 2019-м, і саме відмова від вугілля є пріоритетом в європейській "зеленій енергетиці".

Нагадаємо, ЕкоПолітика писала про те, що саме у Польщі, згідно з дослідженням, знаходится айбрудніша" електростанція у світі.

Читайте також
Польща почала готуватися до закриття першої у цьому році вугільної шахти 
Польща почала готуватися до закриття першої у цьому році вугільної шахти 

До 2049 року в країні не залишиться жодної вугільної копальні.

В Україні запустять два проєкти з трансформації вугільних регіонів у 2021 році, – Шмигаль
В Україні запустять два проєкти з трансформації вугільних регіонів у 2021 році, – Шмигаль

Шмигаль також обговорив з Альтмаєром співпрацю у "водневій" енергетиці

В ЄС ціна квот на викиди СО2 встановила рекорд
В ЄС ціна квот на викиди СО2 встановила рекорд

Стрімке зростання ціни емісійних квот з EUR5/тонна в 2017 році до поточних показників викликане трьома факторами