29 травня на земну орбіту відправився європейсько-японський супутник EarthCARE. Він допоможе вченим досліджувати хмари ти їхній вплив на кліматичні зміни.
Про це повідомила компанія SpaceX, ракета якої Falcon 9 доправила апарат у космос.
Liftoff of @ESA_EO’s EarthCARE! pic.twitter.com/8vHR3Iy1AA
— SpaceX (@SpaceX) May 28, 2024
2,3-тонний супутник розробило Європейське космічне агентство у співпраці з Японським агентством аерокосмічних досліджень JAXA. Він буде використовувати лазер та радар для дослідження атмосфери. Апарат збиратиме дані про утворення хмар, аерозолів і випромінювання від поверхні та атмосфери Землі. Проєкт, в якому значну роль відіграє Великобританія, має на меті надати важливу інформацію для розв'язання проблем глобального потепління.
Як відомо, деякі низькорівневі хмари охолоджують планету, інші ж на великій висоті виступають як ковдри. Це одна з великих невизначеностей у комп'ютерних моделях, які використовують для прогнозування зміни клімату внаслідок зростання парникових газів.
Вчені припускають, що хмарний покрив зменшиться в майбутньому, що призведе до того, що хмари будуть відбивати менше сонячного світла назад в космос, більше буде поглинатися поверхнею Землі й це буде підсилювати процеси глобального потепління.
Величезною технічною проблемою було те, щоб всі інструменти працювали так, як задумано. Від затвердження місії до запуску знадобилося 20 років.Раніше ЕкоПолітика публікувала фото космічного сміття, яке зробив японський супутник під час місії з космічного “прибирання”.