В Італії створять потужний центр уловлювання та зберігання вуглецю shutterstock

В Італії створять потужний центр уловлювання та зберігання вуглецю

Катерина Бєлоусова

Перші потужності запустять наприкінці 2024 або на початку 2025 року

В Італії компанія газової мережі Snam та енергетична група Eni оголосили про запуск проєкта з уловлювання та зберігання  25 000 тонн вуглецю на рік у виснажених газових родовищах.

За словами генерального директора Snam Стефано Веньєра це допоможе декарбонізувати підприємства країни та південної Європи, повідомляє Reuters.

Зазначається, що новий центр уловлювання та зберігання вуглецю (CCS) буде знаходитися у Равенні. Його також зможуть використовувати французькі компанії, зокрема цементні та металургійні, для тимчасового зберігання CO2 перед транспортуванням до норвезьких CCS.

В матеріалі розповіли, що перші потужності центру запустять наприкінці 2024 або на початку 2025 року. Їх розширюватимуть, щоб врахувати викиди місцевих та іноземних забруднювачів.

Частина екоспільноти сумнівається в ефективності CCS у боротьбі зі зміною клімату та запобіганні катастрофам. Центр міжнародного та екологічного права та понад 500 організацій закликали політиків відмовитися від цього методу через потенційну небезпеку для довкілля та здоровʼя людей.

"В Італії ми дотримуємося всіх процедур щодо стратегічної інфраструктури, які продиктовані відповідними урядовими структурами, наприклад, патрулювання проводилося протягом деякого часу", — сказав Веньєр.

Нагадаємо, уряд США надасть гранти на $3,5 мільярда на будівництво заводів з уловлення та зберігання вуглецю, а також збільшив податковий кредит до $180 за тонну, щоб підтримати технологію.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у березні італійський уряд відмовився від низки екоініціатив, зокрема щодо припинення фінансування міжнародних проєктів з викопного палива.

Читайте також
У Китаї запустили оновлену систему торгівлі вуглецевими кредитами
У Китаї запустили оновлену систему торгівлі вуглецевими кредитами

Покупцями вуглецевих кредитів стануть переважно підприємства з високим рівнем викидів

Туреччина запровадить систему торгівлі викидами у 2024 році – міністр
Туреччина запровадить систему торгівлі викидами у 2024 році – міністр

Це допоможе адоптуватися до європейського вуглецевого мита CBAM

Microsoft долучився до створення перших центрів вловлення вуглецю з повітря у США
Microsoft долучився до створення перших центрів вловлення вуглецю з повітря у США

Microsoft планує досягти відʼємних викидів до 2030 року

В Україні відбудеться круглий стіл щодо впровадження СТВ
В Україні відбудеться круглий стіл щодо впровадження СТВ

На заході презентують результати дослідження "Концепція побудови системи торгівлі квотами на викиди в Україні. Шлях до сталого розвитку, крок до ЄС"