В ЄС ввели нове маркування побутової техніки: як це вплине на українців. Інфографіка shutterstock

В ЄС ввели нове маркування побутової техніки: як це вплине на українців. Інфографіка

Маргарита Шевченко

Рішення повинно привести до зменшення платіжок споживачів

З 1 березня в ЄС набули чинності нові правила маркування побутових приладів, щоб допомогти споживачам скоротити рахунки за енергоносії та зменшити вуглецевий слід.

В аналітичному центрі DiXi Group пояснили нові правила, де застосовується нова шкала — більш сувора, але простіша.

З 1 березня маркування класу А, що дорівнює найвищому рівню ефективності, зможуть отримати далеко не всі, а найбільш ефективні та сучасні прилади. Це дасть змогу споживачам отримувати більш детальну інформацію щодо приладів і стимулюватиме виробників впроваджувати інновації для створення більш енергоефективних приладів.

Нове маркування поки застосовується до чотирьох категорій товарів: холодильників і морозильників, посудомийних машин, пральних машин, а також телевізорів (та інших моніторів). Проте вже з 1 вересня 2021 року нове маркування стане обов’язковим для ламп і світильників із вбудованими джерелами світла.

Додатково з 1 березня 2021 року набули чинності нові правила щодо екодизайну. Вони стосуються, зокрема, оновлення мінімальних вимог щодо енергоефективності, посилення прав споживачів на ремонт приладів і підтримки циркулярної економіки.

Як це вплине на українців

Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Україна взяла на себе зобов’язання щодо імплементації актів законодавства ЄС стосовно енергетичного маркування та екодизайну, а саме адаптації рамкових Директиви 2009/125/ЄС та Директиви (ЄС) 2017/1369, а також низки імплементаційних регламентів за типами продуктів (18 з енергетичного маркування, 36 з екодизайну).

Відповідно до Закону України про технічні регламенти та оцінку відповідності, сьогодні вимоги до енергетичного маркування в Україні визначено низкою актів Кабінету міністрів, Мінрегіону та Міненерго, зокрема, щодо електричних ламп і світильників, твердопаливних котлів і такої побутової електроніки, як холодильники, пральні машини, посудомийні машини, телевізори, кондиціонери, сушильні машини, духові шафи, кухонні витяжки, водонагрівачі, обігрівачі приміщень.

Очевидно, ці регламенти має бути оновлено відповідно до нових правил ЄС.

Як повідомляла ЕкоПолітика, наприкінці березня з'явилася інфографіка за 2019 рік щодо кількості викидів СО2 на душу населення на основі даних Global carbon budget. Україна є в другій чверті лідерів.

На початку березня аналітичне агентство Bloomberg проаналізувало кількість викидів СО2 в різних країнах світу і склало список найбільших забруднювачів атмосфери.

Читайте також
В ЄС розвиватимуть професійні навички, щоб забезпечити зелений перехід
В ЄС розвиватимуть професійні навички, щоб забезпечити зелений перехід

ПТО може допомогти працівникам вивчити нові зелені технології та здійснити перехід з роботи на роботу

Екологічна політика післявоєнної відбудови України: досвід передових країн
Екологічна політика післявоєнної відбудови України: досвід передових країн

Україна має унікальний шанс стати економічним дивом 21 століття та взірцем сталого розвитку

Єврокомісія відібрала 5 проєктів маяків для Нового Європейського Баухаусу
Єврокомісія відібрала 5 проєктів маяків для Нового Європейського Баухаусу

Проєкти розглядатимуть реконструкцію будівель, циркулярність, мистецтво, культурну спадщина, освіту, розумні міста, відродження міст та сел тощо

Депутатка розповіла про вплив післявоєнної відбудови України на Green Deal
Депутатка розповіла про вплив післявоєнної відбудови України на Green Deal

Україна зможе стати платформою для нових технологій, пілотних проєктів та проєктів з ВДЕ