В Євросоюзі викиди вуглецю від виробництва енергії у 2022 році скоротилися на 2,8% і сягнули 2,4 мільярда тонн.
Це сталося через зменшення використання природного газу на 13% після повномасштабного вторгнення росії в Україну, повідомляє Barron's.
За даними Євростату, падіння викидів, пов'язаних з енергетикою, сильно варіювалося між країнами. Так найбільшого скорочення досягли у Нідерландах (12,8%), Люксембурзі та Бельгії. Однак викиди СО2 зросли у Болгарії (на 12%), Португалії та Мальті.
Зазначається, що в ЄС у 2022 році зросли викиди від спалювання вугілля та нафти.
В матеріалі підкреслили, що викиди вуглецю від виробництва енергії є основним чинником глобального потепління і становлять близько 75% всіх антропогенних викидів парникових газів в ЄС. Європейський Союз планує досягти кліматичної нейтральності, тобто нульових викидів, до 2050 року.
Нагадаємо, дослідження кліматичного аналітичного центру Ember показало, що глобальні викиди вуглецю від виробництва енергії досягли піка у 2022 році та почнуть знижуватися.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, прогноз нафтогазового гіганта BP (раніше – British Petroleum) показав, що російсько-українська війна вплине на довгостроковий попит на енергоносії та прискорить світовий “зелений” перехід.