На Херсонщині оскандалилися екоінспектори: "повісили" вирубку на лісників shutterstock.com

На Херсонщині оскандалилися екоінспектори: "повісили" вирубку на лісників

Олена Яценьо

З лісівників намагалися стягнути штраф на суму 127,4 тисячі гривень

Співробітники Державної екологічної інспекції (ДЕІ) Південного округу помилково приписали лісникам Голопристанського лісомисливського господарства браконьєрське вирубування дерев у заповідному урочищі "Голопристанський акацієвий ліс".

За незаконне вирубування пів сотні дерев на заповідній території в Херсонській області екоінспектори намагалися стягнути з лісівників штраф на суму 127,4 тисячі гривень. Проте суд відмовив ДЕІ в задоволенні претензії, повідомляє kherson.net.ua.

Зазначається, що троє фахівців Держекоінспекції зафіксували незаконне вирубування в Голопристанському акацієвому лісі під час планової перевірки. Там вони виявили зрубленими 50 дерев породи акація та один клен.

Екоінспектори звинуватили в "незаконному видаленні дерев" Голопристанське лісомисливське господарство, висунувши йому претензію на сплачення штрафу у великому розмірі.

Проте Господарський суд Херсонської області заслухав пояснення самих лісників, перш ніж ухвалити рішення щодо справи. З'ясувалося, що вирубали дерева не співробітники лісгоспу, а браконьєри.

До того ж саме лісівники раніше виявили місце вирубки та склали про це відповідний акт. А оскільки в тих, хто здійснював перевірку, жодних доказів причетності лісівників до "видалення дерев", не знайшлося, суд у задоволенні позовних вимог повністю відмовив.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) оголосили підозру директорові Національного природного парку "Нижньодніпровський" у службовій недбалості, що завдала державі збитків на 62 мільйони гривень.

Читайте також
У Херсоні комунальники розчистили місто від 30 стихійних звалищ. Фото
У Херсоні комунальники розчистили місто від 30 стихійних звалищ. Фото

Працювали у всіх районах міста і селищах, до яких можна було безпечно під'їхати

На Херсонщині на забруднювача ґрунту подали в суд: компенсація складає 2,2 млн грн
На Херсонщині на забруднювача ґрунту подали в суд: компенсація складає 2,2 млн грн

Утворений метровий насип гнилі спричиненив забруднення 2052 кв. м ґрунту

Берег Дніпра в Херсоні перетворили на звалище будівельного сміття. Фото та відео
Берег Дніпра в Херсоні перетворили на звалище будівельного сміття. Фото та відео

Херсонські плавні тонуть у тоннах побутових і будівельних відходів