В Бородянці через халатність загинуло 335 собак: зоозахисники вимагають покарання facebook.com/UAnimals.official

В Бородянці через халатність загинуло 335 собак: зоозахисники вимагають покарання

Катерина Бєлоусова

Співробітники не відкрили вольєри, не розсипали корми, не дозволили тваринам вільно гуляти на огороджений парканом території притулку

В місті Бородянка через халатне ставлення та нехтування службовими обов’язками, що спричинили загибель 335 собак, вимагають звільнити директорку притулку для тварин Наталію Мазур.

Вони загинули під час окупації міста від спраги та голоду, а зі 150 тварин що вижили – третина знаходиться у вкрай тяжкому стані, повідомляє URSA у Facebook.

Відповідне звернення готує депутатка Київради Євгенія Кулеба.

Рятівники та волонтери змогли потрапити у притулок лише напочатку квітня.

В матеріалі пояснили, що з приходом російських військ на територію Бородянки, адміністрація притулку залишила місце бойових дій, не виконавши базових правил поводження у надзвичайній ситуації. Співробітники не відкрили вольєри, не розсипали корми, не дозволили тваринам вільно гуляти на огороджений парканом території притулку.

Таким чином, всі тварини були приречені на тривалі страждання в закритих клітках.

“Відповідальність за злочин повністю лежить на директорці  комунального підприємства "Київська міська лікарня ветеринарної медицини" – Наталії Мазур”, – пишуть зоозахисники.

Наразі URSA зібрала відеоматеріали волонтерів з притулку Бородянка та певні документи, які підтверджують халатне відношення та небажання керівництва бодай спробувати врятувати тварин. Матеріали передали депутатці Кулебі.

Нагадаємо, волонтери запустили в Україні проєкт із пошуку загублених під час війни собак.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Єгор Фірсов поділився зворушливою історією про повернення кота з Бучі господарям.