В 5 областях Україні браконьєри за тиждень нарибалили на мільйони грн: ТОП порушень shutterstock

В 5 областях Україні браконьєри за тиждень нарибалили на мільйони грн: ТОП порушень

Катерина Бєлоусова

За одного незаконно спійманого рака доведеться заплатити 3332 гривні

У Вінницькій, Полтавській, Дніпропетровській, Миколаївській та Чернігівській областях топ-браконьєри за тиждень завдали збитків на загальну суму понад 1,3 мільйона гривень.

Рибалки використовували човни, сітки, ятері та здійснювали понаднормовий вилов, повідомляє Держрибагентство у Facebook.

“Розпал рибальського сезону порушники правил рибальства розуміють по своєму, сподіваючись, що війна все спише. Та  рибоохоронці Держрибагентства доводять, що на безкарність, омріяну рибними браконьєрами, розраховувати марно”, – йдеться у матеріалі.

Так на Полтавщині рибпатруль разом із поліцією у Ворсклянській затоці Кам'янського водосховища виявив порушника, який 17 сітками з човна незаконно виловив 43 кг риби зі збитками близько 590 тисяч грн.

Чернігівські рибоохоронці разом із поліцією виявили місцевого жителя, який на озері біля с. Сидорівка Комарівської громади за допомогою 4 сіток виловив рибу, завдавши збитків на майже 275 тисяч грн.

Дніпропетровські рибпатрульні викрили рибалок, один з яких на р.Вільнянка, поблизу с.Вільне 6 сітками незаконно упіймав риби зі збитками у понад 90 тисяч грн. Інший порушник також рибалив сітками на Дніпровському водосховищі, біля с.Микільське-на-Дніпрі, чим завдав шкоди рибним запасам на суму понад 57 тис. грн.

На Березанському лимані Миколаївщини рибоохоронці викрили зловмисника, який 3 сітками незаконно порибалив зі збитками у 83 тис. грн. Також під час рейду на узбережжі Чорного моря спільно з працівниками поліції та військовими миколаївські рибпатрульні виявили 3 порушників, які ятерями незаконно добули 19 кг креветки, завдавши збитків на суму понад 61 тисяч грн.

“Не вдалося нажитися порушникам і на Вінничині. Рибпатрульні викрили трьох горе–мисливців на р. Південний Буг біля с. Гранітне, які незаконно виловивши 53 раків, нанесли збитків на понад 176 тис. грн”, – йдеться в повідомленні.

В матеріалі зазначили, що за одного незаконно спійманого рака доведеться сплатити 3332 грн.

“Закликаємо усіх відповідально ставитися до вилову водних біоресурсів, аби не наражатися на неприємні наслідки у разі порушення закону та заради збереження рибних запасів у наших водоймах”, – зазначили в Держрибагентстві.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Рівенській та Житомирській областях протягом трьох місяців нерестової заборони браконьєри завдали збитків на загальну суму понад 250 тисяч гривень.

Читайте також
На Кіровоградщині браконьєри у забороненій зоні “нарибалили” на мільйони грн. Фото
На Кіровоградщині браконьєри у забороненій зоні “нарибалили” на мільйони грн. Фото

Матеріали з ознаками кримінального правопорушення передали до правоохоронних органів

На Київщині браконьєру загрожує суд за вилов 63 риб. Фото
На Київщині браконьєру загрожує суд за вилов 63 риб. Фото

На правопорушника було складено адміністративний протокол за грубе порушення правил рибальства

Браконьєрів в ЗСУ: в ДЕІ підбили підсумки рибоохоронних рейдів
Браконьєрів в ЗСУ: в ДЕІ підбили підсумки рибоохоронних рейдів

Рейдові заходи по недопущенню та виявленню фактів незаконного вилову продовжуватимуться і надалі