Кабмін на 51 млн грн збільшив фінансування, спрямоване на підтримку екологічного стану у зонах відчуження, ще 45,3 млн грн додали на підтримку енергоблоків та об’єкту "Укриття". Додаткові кошти будуть виділені за рахунок відповідного зменшення фінансування природоохоронних заходів – на 96,3 млн гривень.
Такий перерозподіл бюджетних коштів, передбачених Міндовкілля на 2021 рік, прописаний у Розпорядженні Кабміну № 1642-р.
Він, по суті знімає з природоохоронної статті більшу частину коштів. На цей рік їх було передбачено трішки менше, ніж 169 млн грн. Тим часом у бюджеті на 2022-й рік на цю статтю виділили 228,6 млн грн. Це ледь не на 40% більше, ніж у 2021-му. На такі цифри вийшли після того, як у другому читанні на цю статтю додали 100 млн грн, вивівши їй із аутсайдерів у лідери бюджетного зростання. Як бачимо, додана сума практично збігається за розміром з тією, яку Кабмін щойно перерозподілив на інші цілі. Не зовсім зрозуміло, навіщо у 2022-му було збільшувати фінансування на природоохоронні заходи, якщо досвід поточного року засвідчує, що до кінця року тут не освоїли й половини помітно меншого бюджету.
Тепер щодо статей, яким розпорядження додало коштів.
Підтримка екологічно безпечного стану у зонах відчуження і безумовного відселення була ледь не єдиною позицією за лінією Міндовкілля, де на 2022 рік було передбачене менше фінансування, ніж на поточний – близько 476 млн грн проти 533 млн грн. Додаткові кошти, вочевидь дозволять зберегти фінансування за цією статтею майже на рівні поточного року.
На підтримку у безпечному стані енергоблоків та об’єкта “Укриття” та заходи щодо підготовки до зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС у бюджеті-2022 передбачено на 10 млн грн більше, ніж на поточний рік. На тлі загального обсягу річного фінансування на рівні 1,35 млрд грн. додаткові 45,3 млн грн – це близько 3%.
Раніше ЕкоПолітика розповідала, що змінилося у видатках на екологію у бюджеті на 2022 рік.