Уряд затвердив граничні концентрації небезпечних речовин у ґрунтах Shutterstock

Уряд затвердив граничні концентрації небезпечних речовин у ґрунтах

Іван Шевчук

Нормативи гранично допустимих концентрацій небезпечних речовин мають стати інструментом для протидії забрудненню та виснаженню ґрунтів

15 грудня Уряд затвердив нормативи гранично допустимих концентрацій небезпечних речовин у ґрунтах. Про це повідомляє офіційний сайт КМУ.

Своїм рішенням Уряд встановив нормативи для 39 небезпечних речовин, надмірний вміст яких призводить до шкідливого впливу на довкілля, забруднення ґрунтів та шкодить здоров’ю людей. (Щоб переглянути цей перелік, доскрольте до кінця сторінки).

В.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець каже, що цей перелік стане дієвим інструментом для збереження та відтворення родючості ґрунтів:

"Нововведення дають змогу громадянам захистити свої земельні ділянки від "недобросовісних" орендарів, які при веденні господарської діяльності надмірно виснажують та забруднюють ґрунти, використовуючи різні концентровані добрива чи пестициди для швидкого прибутку"

Після змін до Земельного Кодексу, що були внесені до нього у квітні цьогоріч, нормативи граничних концентрацій встановлює безпосередньо Кабмін. Більшість позицій щойно ухваленого документу збігаються з тими, що містилися у Гігієнічних регламентах допустимого вмісту хімічних речовин у ґрунті. Їх торік затвердив МОЗ, коли це було ще у його компетенції.

У рішенні Кабміну вказано, що оцінка гранично допустимих концентрацій має здійснюватися у відповідності із затвердженими держстандартами України.

Така оцінка може бути підґрунтям для рішень про заборону господарської діяльності та притягнення порушників до відповідальності.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що за три квартали поточного року земельним ресурсам країни було завдано збитків на понад мільярд гривень – у 2 рази більше, ніж за весь минулий рік.

Читайте також
У Prozorro Infobox з’явився розділ “Екологічні вимоги”
У Prozorro Infobox з’явився розділ “Екологічні вимоги”

Він передбачає можливість отримання безкоштовних консультацій

Проєкт Стратегії реформування державного екоконтролю: екоспільнота дала оцінку документу
Проєкт Стратегії реформування державного екоконтролю: екоспільнота дала оцінку документу

В екоспільноті підтримують необхідність реформування системи державного екоконтролю, попри певні занепокоєння

В ЄБА розповіли про переваги реформи екоконтролю в Україні
В ЄБА розповіли про переваги реформи екоконтролю в Україні

Держекоінспекція, в силу своїх широких повноважень, була одним з важелів тиску на бізнес

Міндовкілля розширило можливості для “екобатальйону” в застосунку “ЕкоЗагроза”
Міндовкілля розширило можливості для “екобатальйону” в застосунку “ЕкоЗагроза”

За допомогою “ЕкоЗагрози” українці можуть повідомляти про всі випадки шкоди довкіллю, свідками яких вони стали