Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль розповів, що один з головних пріоритетів уряду на 2024 рік стане енергетична незалежність, яка передбачена у річному Плані дій.
План включає розвиток “розумних мереж”, продовження децентралізації енергосистеми, фінансування проєктів з енергоефективності та Зеленого курсу, повідомляє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження у Facebook.
"Ключова реформа в цій сфері — імплементація європейських правил, а також повна інтеграція з Європою", – сказав він.
Зазначається, що План дій уряду – один із ключових документів для роботи Кабінету міністрів та центральних органів виконавчої влади.
"Ми з командою Держенергоефективності і надалі наполегливо працюватимемо над адаптацією законодавства у сфері енергоефективності та альтернативних видів палива до вимог ЄС, створенням стимулюючих інструментів, щоб зелена відбудова, декарбонізація та енергоефективна трансформація стали якісною і практичною стороною життя країни та кожної громади", – наголосила голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва.
У повідомленні розповіли, що Держенергоефективності вже має низку інструментів для підтримки регіонів та бізнесу у впровадженні енергоефективних проєктів під час відбудови, зокрема:
- Державний фонд декарбонізації та енергоефективної трансформації, який з 1 квітня буде наповнюватися за рахунок втілення європейського принципу "забруднювач платить" і має стати джерелом коштів на енергоефективні проєкти у різних секторах економіки;
- Українську національну платформу декарбонізації UANDP, де громади, населення і бізнес зможуть отримувати нові знання та навички, доступ до бази технології та обладнання від світових виробників, фахові консультації та підтримку для реалізації енергоефективних і зелених проєктів;
- регіональні офіси енергоефективності та декарбонізації – центри взаємодії та практичної роботи з громадами над проєктами;
- низку законодавчих ініціатив, які сприятимуть розвитку ринків енергії з альтернативних видів палива, впровадженню високоефективної когенерації тощо.
Також протягом року будуть впроваджувати системи енергоменеджменту, механізми реалізації ЕСКО-проектів тощо.
Нагадаємо, Кабінет міністрів затвердив план пріоритетних дій на 2024 рік, зокрема у сфері захисту довкілля з 28 завдань для Міністерства захисту довкілля і природних ресурсів та інших відомств.
Раніше ЕкоПолітика аналізувала деталі функціонування Державного фонду декарбонізації та енергоефективної трансформації та занепокоєннях щодо його ефективності.