"Укренерго" випустило "зелені" єврооблігації на $825 млн Shutterstock

"Укренерго" випустило "зелені" єврооблігації на $825 млн

Олена Яценьо

Розрахунки за єврооблігаціями очікуються 9 листопада 2021 року

Національна енергетична компанія "Укренерго" розмістила на лондонській фінансовій біржі п'ятирічні "зелені" єврооблігації сталого розвитку (Green and Sustainability-linked bonds) на суму $825 млн під ставку 6,875%.

Про успішний дебютний випуск євробондів пресслужба НЕК "Укренерго" повідомила 3 листопада.

"Під час випуску єврооблігацій книга заявок була перепідписана майже втричі, що свідчить про значну зацікавленість міжнародних інвесторів до перших єврооблігацій компанії", — ідеться в повідомленні.

Зазначається, що підсумковий попит на єврооблігації компанії становив близько $2,1 млрд, а мінімальний торговий лот — $200 тис.

Організаторами випуску виступили BNP Paribas, Deutsche Bank, Goldman Sachs та "Укрексімбанк".

Єврооблігації розміщені під державні гарантії України, тому кредитний рейтинг випуску був прирівняний рейтинговими агентствами Moody’s та Fitch до суверенного кредитного рейтингу.

"Єврооблігації НЕК "Укренерго" є найбільшим випуском єврооблігацій українськими несуверенними емітентами за весь період, а також найбільшим випуском зелених єврооблігацій емітентами з України та СНД", — сказано в повідомленні.

Ба більше, ці єврооблігації є першим одночасно "зеленим" інструментом та інструментом "сталого розвитку" від емітентів в Україні та є одним з лише декількох випусків, які поєднують обидва ці елементи, що коли-небудь проводились на міжнародних ринках капіталу у всьому світі.

Переважна сума коштів від випуску буде використана для погашення заборгованості перед ДП "Гарантований покупець", а будь-які кошти, що залишаться після погашення цього боргу, будуть використані для фінансування або рефінансування інших "зелених" проєктів.

"Сьогодні — важливий момент в історії Укренерго. Нам вдалося здійснити знакову трансакцію з випуску єврооблігацій з інноваційною Green та Sustainability-Linked структурою на світових ринках капіталу, яка також стає вагомим орієнтиром для інших українських емітентів. Що ще важливіше, угода являє собою визначний крок до вирішення дисбалансів на українському ринку електроенергетики відповідно до зобов’язань України перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел", — прокоментував угоду голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.

Як уточнили в пресслужбі "Укренерго", розрахунки за єврооблігаціями очікуються у вівторок, 9 листопада 2021 року.

Нагадаємо, що ЕкоПолітика розібралася в складному питанні випуску зелених облігацій в окремому матеріалі.

Читайте також
"Укренерго" отримає $75 млн інвестицій в євробонди для погашення "зелених" боргів
"Укренерго" отримає $75 млн інвестицій в євробонди для погашення "зелених" боргів

Кошти покриють усю заборгованість за "зеленою" енергетикою

Шмигаль анонсував випуск "зелених" облігацій
Шмигаль анонсував випуск "зелених" облігацій

Голова Кабміну наголосив, що старі борги буде погашено

Зелені облігації: перевіряємо готовність України на фактах
Зелені облігації: перевіряємо готовність України на фактах

Більша частина зелених облігацій, випущених у світі, є стандартними облігаціями. Надходження від них спрямовуються на "зелені" проєкти

За 5 років "зелена" генерація збільшиться на 60% – дані МЕА
За 5 років "зелена" генерація збільшиться на 60% – дані МЕА

Високі ціни на викопне паливо роблять ВДЕ ще більш конкурентоспроможними