Українським екоактивістам-переселенцям покриють вартість оренди житла

Українським екоактивістам-переселенцям покриють вартість оренди житла
Олена Яценьо

Заявки можна подавати на постійній основі, але поки наявне фінансування

Екоактивісти, які вимушено покинули власний дім через війну, зможуть отримати фінансування для покриття витрат на проживання на території України.

Таку ініціативу запустили Центр екологічних ініціатив “Екодія” разом із “Грінпіс Східна Європа” та “Грінпіс Польща”.

"Головна мета програми — підтримати екологічний рух в Україні та показати солідарність міжнародної екологічної спільноти", — ідеться в повідомленні ГО "Екодія".

В організації зазначили, що екологічні активісти зможуть отримати фінансування для покриття витрат на проживання на території України (самостійно або разом із членами їхніх сімей) на один-два місяці з моменту підписання документів із можливістю продовження підтримки до шести місяців.

Очікується, що компенсація витрат надаватимуть безпосередньо заявнику (як ФОП), але можуть розглянути й інші варіанти.

Заявки можна подавати на постійній основі, без дедлайну, але поки наявне фінансування.

Отримані заявки мають пройти технічну перевірку щодо відповідності критеріям, а рішення ухвалюватимуть у кожному окремому випадку на щотижневому засіданні комітету із представників ГО “Екодія”, Greenpeace CEE та Української кліматичної мережі.

Приблизний час очікування розгляду заявки — від 1 до 5 робочих днів.

Хто може отримати допомогу

Заявку може подати той, хто відповідає таким критеріям:

  • громадянин/-ка України,
  • працівник/-ця екологічної громадської організації (чи ініціативи), що планує й далі брати участь в екологічному русі,
  • був/-ла змушений/-а переїхати в межах України через російсько-українську війну.

Щоб подати заявку, потрібно заповнити онлайн-анкету.

Також додали, що співробітники "Екодії" та родичі заявників не можуть отримати допомоги.

Окрім того, наголосили й на тому, що проживання має бути вже узгоджено з орендодавцем. Житло не надають, лише допомагають із покриттям витрат на його оренду.

Раніше ЕкоПолітика писала про те, чим займаються лідери екологічного фронту у час війни.

Читайте також
Інвазійні види риби захоплюють Дніпро: чи можливо повернути природний баланс
Інвазійні види риби захоплюють Дніпро: чи можливо повернути природний баланс

Чужорідні риби гарно адаптуються до умов вод України та мають низку еволюційних переваг

Наче нічого й не було: із сайту Мінекономіки зник законопроєкт щодо НСТВ
Наче нічого й не було: із сайту Мінекономіки зник законопроєкт щодо НСТВ

Паралельно одну з версій навіть без розгляду вже показують парламентським комітетам

CBAM для України треба скасувати — екскомісар ЄС із питань торгівлі
CBAM для України треба скасувати — екскомісар ЄС із питань торгівлі

Країна вже втратила понад половину експорту окремих видів продукції

На українському Півдні за три роки висадили 8000 га лісів: як на це впливає клімат
На українському Півдні за три роки висадили 8000 га лісів: як на це впливає клімат

Для створення лісів півдня України доводиться ретельно підбирати породи та роками доглядати за молодими насадженнями