Студенти Київського політехнічного інституту імені Сікорського розробили унікальний фільтр для води, який здатен очищати її від хімічних речовин, вірусів та бактерій.
Фільтр являє собою унікальну пористу керамічну мембрану з дуже малими отворами, повідомляє КПІ ім. Ігоря Сікорського у Facebook.
Зі слів розробників, фільтр може перетворити на питну навіть забруднену воду на Херсонщині.
"Розмір пор настільки маленький, що пропускає воду, але не бактерії та віруси", — пояснила викладачка хіміко-технологічного факультету Світлана Кирі.
Зазначається, що мембрана вкрита спеціальною речовиною, яка дозволяє контролювати розмір елементів, тобто очищення від нано– чи мікрочасточок.
Розробники підкреслили, що мембрана багаторазова і використовувати її можна протягом пʼяти років. Після того фільтр можна очистити та використовувати знову. Винахід можна використовувати у побуті та промисловості, та навіть встановити його в багаторазову пляшку для води та носити з собою.
Зі слів винахідників, фільтр повністю складається з українських матеріалів природного походження. Його орієнтовна вартість становить 122 гривні.
Зазначається, що наразі винахід проходить завершальні стадії випробувань, а розробники готують патент.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, український стартап Releaf Paper почав будувати у Франції першу фабрику з виробництва екоупаковок з опалого листя.