Українська природа зазнала мільярдних збитків із початку року Shutterstock

Українська природа зазнала мільярдних збитків із початку року

Олена Яценьо

За даними ДЕІ, найбільше постраждали Київська та Черкаська області

Державна екологічна інспекція України за 11 місяців поточного року нарахувала 2,8 мільярда гривень збитків від виявлених порушень природоохоронного законодавства.

Про це 15 грудня повідомила пресслужба відомства.

За її інформацією, із січня по листопад 2021 року територіальні органи Держекоінспекції провели понад 40 тисяч перевірок, склавши більш як 43 тисячі адмінпротоколів. Водночас до відповідальності притягнуто майже 39 тисяч осіб.

Найбільшої шкоди порушники заподіяли земельним ресурсам – понад 1,5 мільярда гривень.

Найзбитковішою шкода виявилася для двох областей – Київської та Черкаської (Центральний округ), де збитків було розраховано на майже 860 мільйонів гривень.

За даними ДЕІ, основною часткою порушень у сфері земельних ресурсів досі залишається засмічення територій. Цього року інспектори склали більш ніж 15 тисяч протоколів за недотримання вимог під час поводження з відходами. "Це найбільша кількість серед усіх інших сфер екологічного контролю", – додали у відомстві.

Зазначимо, що за матеріалами ДЕІ правоохоронні органи відкрили понад 500 кримінальних проваджень. Найбільше з них, а саме 214 справ, – на основі фактів порушень лісового законодавства.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Держекоінспекція попросила в держави додаткові 100 млн гривень. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів погодило та надіслало до Міністерства фінансів відповідний бюджетний запит ДЕІ щодо передбачення в держбюджеті-2022 належного асигнування.

Читайте також
Стали відомі результати наради робочої групи з питань промислового забруднення
Стали відомі результати наради робочої групи з питань промислового забруднення

Промислове забруднення визначено як окремий напрямок у державному нагляді (контролі) у сфері охорони навколишнього середовища

"Київводоканал" не допустив екоінспекторів на перевірку
"Київводоканал" не допустив екоінспекторів на перевірку

Загальна сума нарахованих збитків ПрАТ "АТ Київводоканал" у 2021 році склала понад 25,5 млн грн

Держекоінспекція прокоментувала ситуацію із затриманням Немировського
Держекоінспекція прокоментувала ситуацію із затриманням Немировського

Щоб не дозволити шахраям спекулювати причетністю до Держекоінспекції, тут планують ліквідувати Консультативно-дорадчу раду