Українська компанія EcoCorn виробляє екологічний одноразовий посуд з кукурудзяного крохмалю.
Про переваги такого посуду та успіхи бренду розповіла його засновниця Валерія Кузменко.
Власниця підприємства зазначила, що ідея щодо виготовлення екологічного одноразового посуду з'явилася в неї ще на початку 2019 року, однак переважна більшість варіантів, які могли б замінити звичайний пластик, мали недоліки: картонний посуд насправді всередині покритий тонким шаром пластику, D2W не розкладається, а розпадається на мікрочастинки які ми потім вдихаємо, багаса (волокнисті відходи цукрового очерету – прим. ЕкоПолітики) не витримує перепаду температур та тривалого впливу вологи, а пальмовий посуд не підходить за фізичними властивостями.
"На одній із зарубіжних виставок я зустрілася з продукцією з кукурудзяного крохмалю – це була любов з першого дотику", – розповіла Кузьменко.
Як зазначається, першу партію посуду випустили близько двох років тому. Зараз бренд співпрацює з відомими українськими ресторанами, кафе, готелями, кейтерінговими компаніями. Кількість постійних замовників сягнула 200 і постійно зростає.
Поки що посуд EcoCorn виготовляють на виробничій лінії за кордоном, однак з 2022 року компанія планує розпочати виробництво в Україні.
Переваги посуду з кукурудзяного крохмалю
Молекула крохмалю за своєю структурою дуже схожа на молекулу поліпропілену, а за певних умов матеріал з крохмалю за властивостями перевершує звичний пластик.
Посуд з цієї сировини дуже приємний на дотик, добре зберігає смак, запах та свіжість продуктів харчування. В нього можна наливати гаряче та алкоголь – не відбувається жодних шкідливих хімічних реакцій.
Крім того, матеріал є гнучким і міцним одночасно, гіпоалергенним, зручним в застосуванні.
Ще однією важливою перевагою виробництва посуду з крохмалю є замкнутий цикл. Це особливо актуально в епоху боротьби з викидами СО2.
Виробництво
На виробництві у змішувач подається кукурудзяний крохмаль зі спеціальними речовинами органічного походження. З нього формується рідка пластична маса, яка згодом потрапляє в сушильну камеру. Після просушування сировина нагадує довге полотно, яке по конвеєру подається на верстати для формування.
Відбувається формування посуду на прес-машині при високій температурі – 140-150° С. Сформований посуд витягують з матриці, зачищають і обрізають нерівні краї. Готова продукція проходить стерилізацію. Згодом посуд з кукурудзяного крохмалю упаковують в картонні коробки.
Утилізація
Посуд з кукурудзяного крохмалю розкладається в ґрунті або компості за 18-24 місяці.
Горить як папір – без кіптяви і неприємного запаху.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що у Києві презентували пакети українського виробництва, виготовлені з кукурудзяного крохмалю.
Також стало відомо, що у Сумах студенти винайшли їстівну плівку для зберігання продуктів.