Щороку кожен громадянин України генерує в середньому від 300 до 500 кілограмів сміття.
Про це в групі "Промисловість переробки відходів України" розповів активіст і координатор у Solid Waste Consult "Ukraine — Bavaria" Андрій Сокол-Черніловський.
За його словами, загальна кількість твердих побутових відходів в Україні сягає понад 11 млн тонн на рік. При цьому на переробку йде лише 3-5%, тоді як 95-97% сміття захоронюють.
"В Україні офіційно налічують 5 455 сміттєзвалищ. Кількість несанкціонованих сміттєзвалищ у 5 разів більша – понад 30 тисяч", – зазначив експерт.
Він наголосив, що з січня 2018 року до закону "Про відходи" було внесено зміни, які суворо зобов’язують сортувати сміття та забороняють захоронення на полігонах неперероблених твердих відходів. Однак ці зміни не стали каталізатором реформи, а чинне законодавство й досі не працює. Тому постало питання ухвалення нового законопроєкту "Про управління відходами", а також інших супутніх законопроєктів.
"2207-1-д відкриває сьогодні двері для інвесторів, дозволяє розробити регіональний план поводження з відходами. Фактично законопроєкт вирішує багато проблем, які роками не давали можливість налагодити діалог з інвесторами. Досвід іноземних країн показує, що сміттєпереробна галузь – це десятки підприємств, тисячі робочих місць, податки у державний бюджет. Якби в Україні було більше таких виробництв – це вирішувало б проблему не лише переповнених полігонів, але й багато економічних питань", – йдеться в повідомленні.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що півтора роки триває робота над законопроєктом № 2207-1-д "Про управління відходами", який має запровадити європейську модель поводження з відходами в Україні.