Екокомітет доопрацьовує 1600 правок до законопроєкту «Про управління відходами» Shutterstock

Екокомітет доопрацьовує 1600 правок до законопроєкту «Про управління відходами»

Олекса Франко

Бондаренко хоче, щоб проєкт закону № 2207-1-д "Про управління відходами" проголосували до кінця V сесії Ради

Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування вже протягом півтора року працює над законопроєктом № 2207-1-д "Про управління відходами", який має запровадити європейську модель поводженні з відходами в Україні. Нині пропрацьовується понад півтори тисячі правок.

Про це голова екокомітету ВРУ Олег Бондаренко розповів на конференції, присвяченій "Європейським практикам управління відходами: план дій для України".

Як зазначив він на своїй сторінці у Facebook, дискусія проходила в межах проєкту "Діалоги про довкілля", який організувала громадська організація "Офіс довкілля/Office for the environment" за участі представників Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства інфраструктури, представників бізнес-асоціацій, підприємців, громадськості та інших зацікавлених осіб.

Бондаренко нагадав, що до законопроєкту № 2207-1-д до другого читання було подано 1600 правок від народних депутатів. Їх, за його словами, фахово пропрацював підкомітет із питань управління відходами на чолі з Олександром Маріковським. Тепер їх доопрацьовує секретаріат Комітету, який і підготує текст законопроєкту до другого читання. Тоді документ розглянуть на засіданні Комітету з питань екологічної політики та природокористування, після чого ухвалять рішення на готовність документа до винесення до зали Верховної Ради.

"Це не ті правки, які могли б заблокувати законопроєкт, навпаки, вони є досить конструктивними й відбивають бачення багатьох стейкхолдерів щодо тих чи інших розділів законопроєкту", — уточнив голова екокомітету.

Також Бондаренко висловив сподівання, що проєкт закону № 2207-1-д "Про управління відходами" проголосують до кінця V сесії Верховної Ради. Як зазначив нардеп, законопроєкт є дуже складним і для розуміння, і для імплементації його в інше українське законодавство, і для ухвалення його у Верховній Раді.

"Важливим моментом щодо ухвалення цього законопроєкту є й те, що він стосується не тільки питання поводження з відходами, а й інших сфер, зокрема промисловості, видобувної промисловості, питання поводження з небезпечними відходами. Це рамковий законопроєкт, який є важливим для всіх галузей і на який усі чекають", — додав політик.

Окрім того, він навів статистику щодо проблеми зі збільшенням відходів. "Обсяги утворення твердих побутових відходів в Україні на рік приблизно становлять 49 млн куб. метрів, або близько 11 млн тонн (без урахування тимчасово окупованих територій, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя). Інакше кажучи, це приблизно 250-300 кілограмів на рік на людину, й ця цифра має тенденцію до зростання", — закцентував Бондаренко.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що стало відомо дату ухвалення проєкту закону про управління відходами. Зокрема, очільник Міндовкілля Роман Абрамовський припустив, що законопроєкт ухвалять у червні.

Читайте також
Стало відомо дату ухвалення проєкту закону про управління відходами
Стало відомо дату ухвалення проєкту закону про управління відходами

Також очільник Міндовкілля Роман Абрамовський повідомив, що законопроєкт доопрацювали

Українські міста й надалі потерпатимуть від сміття без сучасних європейських правил, — Стрілець
Українські міста й надалі потерпатимуть від сміття без сучасних європейських правил, — Стрілець

Документ покликаний змінити підходи до управління відходами в Україні

В Україні хочуть створити ринок сміття: в уряді над цим уже працюють
В Україні хочуть створити ринок сміття: в уряді над цим уже працюють

Ключові принципи законопроєкту — запровадження ієрархії управління відходами та створення розширеної відповідальності виробника