Україна виконала 77% євроінтеграційних забовʼязань у напрямку навколишнього природного середовища.
У 2022 році екологічний прогрес сягнув 16%, йдеться у щорічному Звіті про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом на Урядовому порталі.
Зазначається, що у за результатами 2022 року Україна вже виконала 72% всіх зобов’язань, передбачених Угодою, яка є важливим елементом інтеграції країни до внутрішнього ринку Євросоюзу.
У звіті наголосили, що загальний прогрес виконання Угоди за 2022 рік збільшився на 9%.
За річним прогресом кластер навколишнього середовища посів 3 місце, разом з управління державними фінансами, серед 12 основних напрямків та сягнув 16%.
Лідером у виконанні євроінтеграційних зобовʼязань став сектор інтелектуальної власності – 94% з річним прогресом у 33%.
Другим у рейтингу став сектор енергетики в якому загальний прогрес сягнув 75% з річним збільшенням на 17%.
"Попри повномасштабну війну, ми продовжили активний процес адаптації українського законодавства до права ЄС. Представлений звіт є результатом великої командної роботи міністерств, Парламенту та інших органів влади, плануємо і надалі зберігати високу динаміку євроінтеграційних процесів, – зазначила віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. – Завершуємо виконання рекомендацій Єврокомісії, які отримали разом із кандидатством, запустили процедуру селф-скринінгу на відповідність українського законодавства праву ЄС, ці всі паралельні процеси покликані пришвидшити наступний етап – перемовини про членство в ЄС".
Нагадаємо, в аналітичному звіті Єврокомісії щодо спроможності України виконувати умови членства в ЄС в кластері охорони довкілля країна отримала найнижчий бал – 1 з можливих 5.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Кабінет міністрів України у березні затвердив План пріоритетних дій уряду на 2023 рік. Особлива увага буде приділятися розвитку “зеленої” енергетики та впровадженню принципів Європейського “зеленого” курсу.