Кабмін затвердив План пріоритетних дій на 2023 рік на засадах Green Deal

Кабмін затвердив План пріоритетних дій на 2023 рік на засадах Green Deal

Катерина Бєлоусова

План пріоритетних дій на 2023 рік включає і захист довкілля

Кабінет міністрів України на засіданні у вівторок, 14 березня, затвердив План пріоритетних дій уряду на 2023 рік, одним з ключових завдань якого є енергетична безпека.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що особлива увага буде приділятися розвитку “зеленої” енергетики та впровадженню принципів Європейського “зеленого” курсу, повідомляє Урядовий портал.

Зазначається, що наразі ключовим завданням для України є початок відновлення енергетики за новими стандартами, будівництво нових об’єктів та посилення захисту наявних. Окрім того, уряд працюватиме над збільшенням пропускної спроможності для імпорту-експорту електроенергії з країнами ЄС.

"Особлива увага буде приділятися розвитку “зеленої” енергетики. Плануємо затвердити довгострокову стратегію розвитку водневої енергетики", — сказав Шмигаль.

kmu.gov.ua

Він зазначив, що ще одним важливим пунктом Плану пріоритетних дій є відновлення України. Відбудова за 4 напрямками, а саме енергетики, житла, критичної інфраструктури та розмінування, почнеться вже у 2023 році. За попередніми оцінками, необхідна сума сягає $17 мільярдів. Для цього планують залучити формат "Фінансового Рамштайну".

“Відновлення критичної інфраструктури передбачатиме також її модернізацію", – наголосив Шмигаль.

Окрім того, План пріоритетних дій на 2023 рік включає і захист довкілля.

"План дій Уряду складається з більш ніж 500 завдань. Це законопроєкти, постанови, програми та проєкти. Це позитивні зміни для громадян та бізнесу. Це нові реформи. Це трансформація України. Вже зараз. Не чекаючи завершення цієї війни. Це все для нашої перемоги. Для відбудови. Для сильної та оновленої України", – підкреслив Шмигаль.

Нагадаємо, нова енергетика України має формуватися на засадах сталості, декарбонізації, енергетичної безпеки, відповідності потребам економічного розвитку та євроінтеграційному курсі.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, замміністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Гречаник заявив, що Національний план відновлення України у сфері екобезпеки має бути кроссекторальним та містити в собі принципи Європейського “зеленого” курсу.

Читайте також
Стали відомі деталі амбітного плану ЄС щодо відновлення природи до 2050 року
Стали відомі деталі амбітного плану ЄС щодо відновлення природи до 2050 року

Це перший закон, який передбачає заходи не лише для збереження, а й для відтворення природи

Країни ЄС ухвалили довгоочікуваний закон “Про відновлення природи”
Країни ЄС ухвалили довгоочікуваний закон “Про відновлення природи”

Він набуде чинності через 20 днів після публікації в Офіційному віснику ЄС