Україна прагне відмовитися від використання вугілля до 2050-го, який визначено роком кліматичної нейтральності Європи.
Як повідомляє Міністерство енергетики України на офіційній сторінці у Facebook, про це під час засідання Комітету з енергетики та клімату Енергетичного співтовариства заявив заступник міністра енергетики з питань євроінтеграції Ярослав Демченков, зазначивши, які напрацювання вже зроблено Україною.
За його словами, комітет працює над дорожньою картою з декарбонізації та фокусується на трьох основних цілях:
- енергоефективність;
- розвиток відновлюваних джерел енергії;
- зменшення викидів парникових газів.
Демченков пояснив, чому для Міненерго важлива участь у такому діалозі. Саме на енергетичний сектор, каже він, випадає понад 2/3 шкідливих викидів і парникових газів.
Що вже зроблено Україною?
- Підготували перший проєкт Інтегрованого плану клімату та енергетики до 2030 року. Широке обговорення плану розпочнеться вже в березні цього року.
- Переглядають Енергетичну стратегію України до 2035 року з урахуванням кліматичних викликів. Нова стратегія буде відповідати "Європейському зеленому курсу". Стратегію готуватимуть у горизонті до 2050 року.
- Завершується підготовка другого Національно визначеного внеску країни щодо скорочення викидів у межах Паризької угоди.
- Україна розглядає можливість вступу до Безвугільного альянсу. Міністерство надіслало відповідну пропозицію прем’єр-міністрові України.
- Розглядають два сценарії припинення використання вугілля: базовий передбачає відмову від вугілля в енергетиці до 2070 року, а оптимістичний — до 2040 р. Ідеально це зробити до 2050 року. Саме цей рік є роком кліматичної нейтральності Європейського континенту.
- Відмова від вугілля є важливою частиною безвуглецевої стратегії України, але вона потребує інклюзивної та справедливої трансформації вугільних регіонів.
Раніше ЕкоПолітика писала, що в Україні мають намір створити Фонд декарбонізації.