Україна увійшла до топ-5 країн з найчистішим виробництвом сталі. Інфографіка shutterstock

Україна увійшла до топ-5 країн з найчистішим виробництвом сталі. Інфографіка

Катерина Бєлоусова

Українські виробники є конкурентоспроможними на світовому ринку за показниками викидів вуглецю

Україна увійшла до п’ятірки найкращих країн світу за вуглецевоємністю доменного виробництва, адже викиди виробників складають 0,46 тонни вуглецю на тонну продукції (т/т).

Про це йдеться в аналізі експертів GMK Center звіту Joint Research Centre (служби з науки та знань Єврокомісії) "Greenhouse gas intensities of the EU steel industry and its trading partners", повідомляє GMK Center.

"Такі результати отримані завдяки активним інвестиціям металургів України в доменному переділі. Так, за 2015-2021 рр. в Україні було реалізовано 13 проєктів щодо модернізації доменного обладнання на суму $450 млн", – зазначає головний аналітик GMK Center Андрій Тарасенко.

Він додав, що всі ці проєкти також мали покращити екологічні показники.

gmk.center

Прямі питомі викиди СО2 на етапі доменного виробництва, т/т продукту, Scope 1

Загалом, середній показник прямих викидів СО2 на виробництво сталі інтегрованим шляхом (кокс-окатки, агломерат-чавун-сталь) складає 1,95 т. Серед країн найменші середні викиди має Китай – 1,76 т/т. Його лідерство пояснюють тим, що металургійні потужності країни є найновішими у світі. 

gmk.center

Прямі питомі викиди СО2 на виробництво готової стальної продукції інтегрованих підприємств (доменна піч-кисневий конвертер), т/т, Scope 1 & Upstream

Ряд країн мають дуже тісні показники питомих викидів – від 2,0 до 2,2 т/т, зокрема США, Південна Корея, Тайвань, Японія, Велика Британія, Сербія, Туреччина, Бразилія.

До цієї ж групи можна віднести і Україну з середніми питомими викидами 2,3 т/т, оскільки інші країни мають значно вищі показники. Виробники сталі України не поступаються іншим експортерам сталі в ЄС за показниками викидів, мають переваги на етапах виробництва чавуну та сталі, але є резерв покращення на етапах виробництва сировини – коксу та агломерату.

Тобто, українські виробники є конкурентоспроможними на світовому ринку за показниками викидів СО2. Більше того мають переваги в окремих стадіях виробництва.

Нагадаємо, експерти проаналізували загальні викиди парникових газів найбільших компаній галузі у світі за їх доходом у 2021 році.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, експерти назвали 10 напрямків кліматичних технологій критично важливих для вирішення проблеми нульового споживання енергії, які спеціально призначені для прискорення декарбонізації.

Читайте також
Компанія "Інтерпайп" представила нову екологічну політику
Компанія "Інтерпайп" представила нову екологічну політику

Вона розроблена з урахуванням найактуальніших міжнародних практик

В ЄС виробники сталі знайшли спосіб уникнути прийдешньої кризи від зеленого переходу
В ЄС виробники сталі знайшли спосіб уникнути прийдешньої кризи від зеленого переходу

Через будівництво DRI-заводу вартість тонни сталі підвищиться приблизно на €50

Китай планує розширити СТВ на металургію до 2025 року
Китай планує розширити СТВ на металургію до 2025 року

У Китаї металургійна промисловість уже включена в 6 із 8 регіональних вуглецевих ринків

Австралія може стати новим осередком зеленої металургії
Австралія може стати новим осередком зеленої металургії

Для виробництва однієї тонни зеленої сталі потрібно 3,6 МВт-год електроенергії