Україна та Данія почнуть партнерство у сфері "зеленої" енергетики Shutterstock

Україна та Данія почнуть партнерство у сфері "зеленої" енергетики

Олена Яценьо

Данське енергетичне агентство надаватиме консультації й технічну допомогу

Міністр енергетики України Герман Галущенко та міністр закордонних справ Королівства Данія Єппе Кофод уклали угоду про співпрацю в межах українсько-данської програми енергетичного партнерства у 2021-2026 роках.

Підписання документа відбулося у Вільнюсі на полях четвертої конференції з питань реформ в Україні, повідомляє пресслужба Міненерго.

"Данія є одним із європейських лідерів у здійсненні переходу до "зеленої" енергетики. Україна, зі свого боку, поділяє цілі "Європейського зеленого курсу". Тому я бачу значний потенціал для поглиблення співпраці наших держав у розвитку відновлюваних джерел енергії та посиленні енергетичної безпеки", – заявив Галущенко.

Зазначається, що угода між Міністерством енергетики України та Міністерством закордонних справ Королівства Данія стане новим етапом поглиблення міжурядової співпраці, яку буде зосереджено на зміцненні середовища для стійких енергетичних рішень і технологій, основаних на данському досвіді та технічній допомозі, а також відкритті можливостей для компаній, що працюють із "зеленою" енергетикою.

Водночас очікується, що Данське енергетичне агентство надаватиме консультації, технічну допомогу та навчатиме фахівців українського енергетичного сектору.

"Енергетичне партнерство з Данією сприятиме поліпшенню умов для впровадження новітніх екологічно чистих енергетичних технологій і залучення інвестицій у стійку енергетику", – вважає очільник Міненерго.

У міністерстві додали, що розроблений Міненерго проєкт Національного плану дій з енергоефективності передбачає зменшення кінцевого споживання енергії більш ніж на 17% до 2030 року.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Міністерство енергетики України приєдналося до Європейського альянсу з чистого водню (European Clean Hydrogen Alliance).

Читайте також
У Мінрегіоні презентували законопроєкт щодо комплексної термомодернізації будівель
У Мінрегіоні презентували законопроєкт щодо комплексної термомодернізації будівель

Законопроєкт розробили спільно з міжнародними партнерами

Міненерго розробило три проєкти для втілення Водневої стратегії України
Міненерго розробило три проєкти для втілення Водневої стратегії України

Вирішальне значення для старту цього процесу мала підтримка ЄЕК ООН

Як ЄС хоче позбутися енергозалежності від РФ: оприлюднено план на €300 мільярдів
Як ЄС хоче позбутися енергозалежності від РФ: оприлюднено план на €300 мільярдів

Скорочення імпорту російського викопного палива може заощадити майже 100 млрд євро на рік