Україна приєдналася до міжнародного проєкту зі збереження річки Дунай "LIFE WILDisland" Shutterstock

Україна приєдналася до міжнародного проєкту зі збереження річки Дунай "LIFE WILDisland"

Катерина Бєлоусова

Дунай об’єднує більше країн, ніж будь-яка інша європейська річка

Україна приєдналася до реалізації міжнародного проєкту "LIFE WILDisland", для відновлення природних островів, заплав та покращення гідрологічного режиму річки Дунай.

Офіційний запуск проєкту відбувся 10 травня у австрійському національному парку Донау-Ауен у Відні на Конференції дунайських заповідників "Danube-wide LIFE WILD island conference", повідомляє Міндовкілля.

До проєкту долучилася низка придунайських країн, серед яких Болгарія, Хорватія, Німеччина, Угорщина, Молдова, Румунія, Сербія, Словаччина та Австрія. Участь у церемонії взяв посол України в Республіці Австрія Василь Химинець.

"Дунай об’єднує більше країн, ніж будь-яка інша європейська річка, і має багате біорізноманіття. Тому наше спільне прагнення з країнами Дунайського басейну зберегти унікальну річкову екосистему та місця проживання цінної флори та фауни. Міністерство у рамках Міжнародної комісії з захисту річки Дунай (ICPDR) спільно з 13 країнами вже розробляє заходи для захисту річки Дунай. Серед них, національні план управління річковим басейном Дунаю та план управління ризиками затоплення. А ще, ми створюємо сучасну моніторингову базу", – прокоментував очільник Міндовкілля Руслан Стрілець.

"LIFE WILD island" є найбільшим проєктом Nature 2000, що фінансується в рамках програми Європейського Союзу LIFE в обсязі 14,2 млн. Він триватиме протягом 6 років та обʼєднує такі сектори, як охорона природи, транспорт, енергетика та лісове господарство. Його метою є відновлення природних "диких" островів на Дунаї, заплав та покращення гідрологічного режиму річки.

Під час зустрічі учасники обговорили першочергові кроки реалізації ініціативи зі збереження острівних заповідників дунайського басейну, що складаються з 147 островів площею 14 тис. га. 

“Загалом, у рамках проєкту у всіх країнах басейну Дунаю буде відновлено 34 острови. Це матиме позитивний вплив на місця проживання цінних видів тварин та рослин”, – йдеться в матеріалі.

Нагадаємо, Україну приєднають до європейських програм LIFE та Copernicus.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, фахівці України та Румунії спільно відібрали проби з річки Тиса.

Читайте також
У Харкові вчетверте очистили річку Уди від сміття: "Trash Killer" вловив 3 тонни. Відео
У Харкові вчетверте очистили річку Уди від сміття: "Trash Killer" вловив 3 тонни. Відео

Сміттєвий уловлювач є ефективною гідроспорудою для очищення річок від плавучого сміття

В Ірпені руйнування дамби призвело до масштабних затоплень: які наслідки
В Ірпені руйнування дамби призвело до масштабних затоплень: які наслідки

У випадку такого масштабного підтоплення на перше місце виходить наявність систем централізованого водопостачання і каналізації

Фахівці України та Румунії спільно відібрали проби з річки Тиса. Фото
Фахівці України та Румунії спільно відібрали проби з річки Тиса. Фото

Попри російську військову агресію Україна виконує міжнародні зобов’язання

Екоактивісти розповіли, як у Харкові працює сміттєвий уловлювач на річці Уди. Видео
Екоактивісти розповіли, як у Харкові працює сміттєвий уловлювач на річці Уди. Видео

Незабаром буде проводитися очищення кошика уловлювання