Україна приєднається до міжнародного розвитку вуглецевих ринків shutterstock

Україна приєднається до міжнародного розвитку вуглецевих ринків

Катерина Бєлоусова

Це дозволить залучити додаткове фінансування для повоєнного “зеленого” відновлення

Кабінет міністрів схвалив проєкт листа про участь України у Партнерстві з імплементації статті 6 Паризької угоди щодо розвитку вуглецевих ринків та приватних інвестицій.

Партнерство передбачає розробку інструментів з імплементації статті, обмін досвідом та проведення спільних навчань та тренінгів для звітування, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів у Facebook.

Зазначається, що цю міжнародну ініціативу започаткувало Міністерство навколишнього середовища Японії на 27-ій Конференції ООН зі зміни клімату. Зацікавленість в участі висловили 40 країн і 23 міжнародні установи.

В повідомленні пояснили, що в рамках партнерства Японія візьме на себе провідну роль у глобальному розширенні ринкових механізмів, які передбачає стаття 6 Паризької угоди.

“Україна навіть в умовах війни продовжує брати активну участь у глобальних процесах”, – сказав міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Він додав, що приєднання до Партнерства сприятиме досягненню глобального скорочення викидів парникових газів. Окрім того, це дозволить залучити додаткове фінансування для повоєнного “зеленого” відновлення.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України 14 березня затвердив План пріоритетних дій уряду на 2023 рік. Одними з ключових напрямків стане енергетична безпека, розвиток відновлювальної енергетики та впровадженню принципів Європейського “зеленого” курсу

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, дослідження аналітиків з DiXi Group показало, що лише 25,7% українців підтримують “зелену” відбудову країни.

Читайте також
Bloomberg NEF назвала 2 оновлені сценарії для досягнення основної мети Паризької угоди
Bloomberg NEF назвала 2 оновлені сценарії для досягнення основної мети Паризької угоди

Аналітики наголосили, що швидкість впровадження чистих технологій і декарбонізації енергетичного сектору стане вирішальним фактором успіху

Світовий суд визнав недостатність Паризької угоди для протидії глобальному потеплінню
Світовий суд визнав недостатність Паризької угоди для протидії глобальному потеплінню

Це рішення стало значним проривом для малих острівних держав, яким загрожує підвищення рівня моря, спричинене глобальним потеплінням

В МЕА оголосили початок кінця ери викопного палива
В МЕА оголосили початок кінця ери викопного палива

Прогнозоване зниження попиту на викопне паливо недостатнє для обмеження глобального потепління до 1,5°C