Більшість українців не підтримують “зелену” відбудову: аналітики назвали наслідки

Більшість українців не підтримують “зелену” відбудову: аналітики назвали наслідки shutterstock
Катерина Бєлоусова

На місцевому самоврядуванні лежить основна задача відбудови міст

Дослідження аналітиків з DiXi Group показало, що лише 25,7% українців підтримують “зелену” відбудову країни.

Це вказує на важливість обговорення ініціативи з територіальними громадами, адже вони відіграватимуть важливу роль у відновленні країни, йдеться на Facebook-сторінці організації.

Президентка аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко підкреслила, що якщо не заплатити за енергоефективність зараз, то потім доведеться платити набагато більше за спожиту енергію.

"Навіть маючи класну стратегію кліматичного плану (NECP), ми повинні створити сильні інституції, які зможуть його втілювати. Якщо відбудова буде здійснюватися централізовано через 1-3 міністерства, наше місцеве самоврядування може опинитися за межами цієї відбудови. А насправді на них лежить основна задача відбудови міст", – сказала вона.

В повідомленні підкреслили, що попри це 95% українців вважають важливим відновлення природи після війни.

Нагадаємо, Київська область може стати пілотною для участі в ініціативі Європейського Союзу щодо "зеленої" відбудови міст "Фенікс".

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, дослідження показало, що найбільш критичними проблемами майже 40% українці вважають мінування сільськогосподарських земель, радіаційне зараження та забруднення вод.

Читайте також
Вік, хвороби та "чорні лісоруби": чому в Україні зникають лісосмуги і навіщо вони потрібні
Вік, хвороби та "чорні лісоруби": чому в Україні зникають лісосмуги і навіщо вони потрібні

Їх відновлення повсюдно стикається із бюрократією та нестачею коштів у громад

Третій законопроєкт про НСТВ № 15386-1: що про нього говорять автори й експерти
Третій законопроєкт про НСТВ № 15386-1: що про нього говорять автори й експерти

Розбираємося, чим цей документ відрізняється від двох попередніх

"Метінвест" зменшив викиди парникових газів на 5,5% лише за 2025 рік
"Метінвест" зменшив викиди парникових газів на 5,5% лише за 2025 рік

Підприємства витратили на екологічні проєкти найбільшу за чотири роки суму