Україна займає четверте місце в світі за масштабами скорочення викидів парникових газів.
Відповідні дані опублікували на сайті GMK-Center.
Як повідомляється, такий результат фактично досягнутий за рахунок деіндустріалізації економіки, яка сталася після розпаду Радянського Союзу.
"Подальші перспективи скорочення викидів Україна пов'язує з переходом до стійкого економічного розвитку і проведенням структурних секторальних реформ. При цьому найбільше навантаження припаде на металургію і енергетику", – вважають в GMK-Center.
Як відомо 30 липня 2021 року Кабінет Міністрів затвердив Національно-визначений внесок України в виконання Паризької угоди (НВВ2 або НОВ-2). Згідно з документом, країна зобов'язується скоротити викиди парникових газів до 2030 року на 65% в порівнянні з 1990 роком.
"Це більш прогресивна мета в порівнянні з попередньою версією вкладу – скорочення викидів на 60%. Мета України більш амбіційна порівняно з метою Європейського Союзу", – підкреслили в повідомленні, додавши, що ЄС має намір скоротити викиди на 55% до 2030 року.
Також повідомляється, що, згідно з результатами моделювання, для виконання НВВ2 потрібно € 102 млрд.
"Український уряд розраховує на залучення міжнародного фінансування, в іншому випадку виконання НВВ2 буде неможливим", – резюмували в GMK-Center.
Раніше ЕкоПолітика писала про те, що в Україні показник викидів парникових газів в розмірі 40% можливий за умови інвестицій і чіткого плану дій країни з декарбонізації.