Україна на саміті у Глазго пообіцяла відмовитися від вугілля Shutterstock

Україна на саміті у Глазго пообіцяла відмовитися від вугілля

Олена Яценьо

Встановлено дедлайни для відмови від вугілля

Понад 40 країн світу, серед яких і Україна, зобовʼязалися поступово відмовитися від використання вугілля в енергетиці.

Про це з посиланням на британський уряд повідомила газета The Guardian. Відповідну угоду представники держав підписали в межах кліматичного саміту СОР26, що відбувається цими днями у Глазго (Шотландія).

Декларацію про поступове скорочення використання вугілля для виробництва електроенергії підтримали Канада, Польща, В'єтнам, Чилі. Водночас низка найбільш залежних від вугілля країн, як-от Австралія, Індія, Китай і США — зобов'язання не підписали.

Було встановлено дедлайни для відмови від вугілля: найбільші економіки світу мають відмовитися від вугільної генерації до 2030 року, менші — до 2040 року. Сторони, які підписали угоду, зобов'язалися припинити інвестиції в нове виробництво вугілля.

Окрім того, серед підписантів декларації є також понад 100 фінансових інститутів та організацій.

Зазначимо, що, за даними Міжнародного енергетичного агентства, використання вугілля є однією з найбільших причин викидів парникових газів.

"Кінець вугільної доби вже на горизонті", — заявив міністр підприємництва, енергетики та промислової стратегії Великої Британії Квасі Квартенг.

Мета "залишити вугілля в історії" була ключовим питанням для господаря саміту COP26 Великої Британії, яка прагне, щоб світ став на шлях обмеження глобального потепління.

Нагадаємо, що 31 жовтня у Глазго під егідою ООН розпочалася кліматична конференція СОР-26, яка триватиме до 12 листопада. СОР26 називають вирішальною для боротьби з кліматичними змінами.

Як повідомляла ЕкоПолітика напередодні, Україна разом зі ще понад сотнею країн приєдналася до ініціативи Євросоюзу та США "Глобальне зобов'язання з метану", підтримати яку водночас відмовилися держави, які відповідальні за суттєвий відсоток викидів – Росія, Китай та Індія.

Угода передбачає скорочення глобальних викидів метану принаймні на 30% до 2030 року. За прогнозами, досягнення цієї мети зменшить глобальне потепління на 0,2 градуса за Цельсієм до 2050 року.

Читайте також
Війна Росії проти України поклала кінець колишній кліматичній політиці — FP
Війна Росії проти України поклала кінець колишній кліматичній політиці — FP

У Німеччині, Австрії та Нідерландах вугільні електростанції повертаються до роботи

Німеччина хоче спалювати більше вугілля для своїх електростанцій
Німеччина хоче спалювати більше вугілля для своїх електростанцій

Запаси газу до зими мають бути не менше 90%, проте наразі вони становлять 57%

Війна в Україні не є виправданням залежності від вугілля, –  кліматичний посол США
Війна в Україні не є виправданням залежності від вугілля, – кліматичний посол США

Боннські переговори також можуть стати моментом, коли вирішення проблеми клімату стане ключем до вирішення інших проблем