Україна на саміті у Глазго пообіцяла відмовитися від вугілля shutterstock

Україна на саміті у Глазго пообіцяла відмовитися від вугілля

Олена Яценьо

Встановлено дедлайни для відмови від вугілля

Понад 40 країн світу, серед яких і Україна, зобовʼязалися поступово відмовитися від використання вугілля в енергетиці.

Про це з посиланням на британський уряд повідомила газета The Guardian. Відповідну угоду представники держав підписали в межах кліматичного саміту СОР26, що відбувається цими днями у Глазго (Шотландія).

Декларацію про поступове скорочення використання вугілля для виробництва електроенергії підтримали Канада, Польща, В'єтнам, Чилі. Водночас низка найбільш залежних від вугілля країн, як-от Австралія, Індія, Китай і США — зобов'язання не підписали.

Було встановлено дедлайни для відмови від вугілля: найбільші економіки світу мають відмовитися від вугільної генерації до 2030 року, менші — до 2040 року. Сторони, які підписали угоду, зобов'язалися припинити інвестиції в нове виробництво вугілля.

Окрім того, серед підписантів декларації є також понад 100 фінансових інститутів та організацій.

Зазначимо, що, за даними Міжнародного енергетичного агентства, використання вугілля є однією з найбільших причин викидів парникових газів.

"Кінець вугільної доби вже на горизонті", — заявив міністр підприємництва, енергетики та промислової стратегії Великої Британії Квасі Квартенг.

Мета "залишити вугілля в історії" була ключовим питанням для господаря саміту COP26 Великої Британії, яка прагне, щоб світ став на шлях обмеження глобального потепління.

Нагадаємо, що 31 жовтня у Глазго під егідою ООН розпочалася кліматична конференція СОР-26, яка триватиме до 12 листопада. СОР26 називають вирішальною для боротьби з кліматичними змінами.

Як повідомляла ЕкоПолітика напередодні, Україна разом зі ще понад сотнею країн приєдналася до ініціативи Євросоюзу та США "Глобальне зобов'язання з метану", підтримати яку водночас відмовилися держави, які відповідальні за суттєвий відсоток викидів – Росія, Китай та Індія.

Угода передбачає скорочення глобальних викидів метану принаймні на 30% до 2030 року. За прогнозами, досягнення цієї мети зменшить глобальне потепління на 0,2 градуса за Цельсієм до 2050 року.

Читайте також
У Великій Британії зупиняють останню в країні вугільну електростанцію
У Великій Британії зупиняють останню в країні вугільну електростанцію

Королівство відзавтра стане першою країною з групи G7, яка повністю відмовилася від виробництва електроенергії з вугілля

Світовий видобуток вугілля у 2024 році продовжить зростати завдяки Китаю та Індії, – CTC
Світовий видобуток вугілля у 2024 році продовжить зростати завдяки Китаю та Індії, – CTC

Таким чином ці країни покривають значну частину своїх потреб в електроенергії

Цієї зими в Європі буде спалюватися більше вугілля, – IER
Цієї зими в Європі буде спалюватися більше вугілля, – IER

Однією з причин експерти називають зростання ціни на газ