В Єврокомісії натякнули на внесок України в межах Green Deal shutterstock

В Єврокомісії натякнули на внесок України в межах Green Deal

Олекса Франко

Як приклад стабільної структури Воллерт назвав спеціалізований Фонд енергоефективності

Україна в межах "Європейського зеленого курсу" могла б поставити собі за мету стати експортером зеленої енергії, оскільки має для цього великий потенціал.

Таку заяву зробив міністр-радник Європейської комісії Торстен Воллерт під час організованої посольством Британії “Дискусії з послами: декарбонізація, СОР26, “зелена” економіка”, повідомляє Укрінформ.

Воллерт зауважив, що нині перед Україною чималий великий виклик, пов’язаний із потребою модернізації виробництва не тільки для подолання кліматичних проблем, а й задля власного конкурентоспроможного майбутнього.

За його словами, коли йдеться про довгостроковий розвиток, потрібно мати стабільні інституції, "бо інакше в сучасному світі нічого не вийде". Як приклад такої стабільної структури Воллерт назвав спеціалізований Фонд енергоефективності.

"Усі ці аспекти стосуються і зеленої трансформації економіки. Не досить сказати, що у вас є національний внесок (Другий Національно визначений внесок до Паризької угоди. – Ред.), національний план. Необхідно наповнити його якимись конкретними діями для економіки, для народу. З погляду ЄС для України може бути гарною метою стати експортером зеленої енергії, тому що потенціал є, ринок створено. Це буде чудовим новим напрямом, і це зможе залучити в майбутньому інвестиції", – зазначив радник Єврокомісії.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що, за словами міністра аграрної політики Романа Лещенка, сьогодні Україна перебуває в трійці найбільших експортерів органічної продукції до країн ЄС, і географія зростання неймовірна.

Додамо, що експерти оцінили, якими є шанси України, щоб стати партнером Німеччини в експорті "зеленого" водню.

Читайте також
Для енергетичного переходу потрібно $3,5 трлн інвестицій щорічно, – аналітики
Для енергетичного переходу потрібно $3,5 трлн інвестицій щорічно, – аналітики

Останніми роками постачання відновлюваної енергії різко зросло, але недостатньо швидко, щоб витіснити викопне паливо з енергетичного балансу

Новий нацплан України з ВДЕ: що він передбачає
Новий нацплан України з ВДЕ: що він передбачає

Експерти одностайні, що наша країна має високий енергетичний потенціал 

Вперше в Україні ОСББ отримало кредит за програмою “5-7-9%” на встановлення СЕС
Вперше в Україні ОСББ отримало кредит за програмою “5-7-9%” на встановлення СЕС

Кількість заявок на пільгові кредити від громадян та бізнесу вже перевищила 7 тисяч