Україна через два місяці повинна подати остаточний проєкт НВВ2, - Качка shutterstock

Україна через два місяці повинна подати остаточний проєкт НВВ2, - Качка

Олекса Франко

Уряд планує визначити показники НВВ2 в липні

Остаточний проєкт розміру Другого національно визначеного внеску (НВВ2) в межах Паризької кліматичної угоди Україна має представити в липні 2021 року.

Про це заявив Тарас Качка, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України — торговельний представник України, під час обговорення проєкту розміру НВВ2 між представниками Мінекономіки та галузевих об'єднань і бізнес-асоціацій, передає AgroPolit.com.

"На розроблення проєкту НВВ2 є ще два місяці. Міндовкілля спільно з ЄБРР підготували проєкт із моделювання потужностей економіки та можливостей для скорочення показника НВВ2. Водночас нині ця модель ще обговорюється й кінцевого варіанта немає", — зазначив Качка.

Він зауважив, що Україна є одним із лідерів зі зменшення викидів протягом останніх 30 років. Зокрема, нині держава є на рівні трохи більш як 38%, і це рівень, який є амбітнішим за той, що декларує ЄС. Однак такий показник досягнуто не завдяки екологічним заходам. І в цьому, наголосив Качка, є найбільший виклик для кліматичної політики.

"Ми розуміємо, що це скорочення далося або ціною зменшення ВВП (тобто збідніння людей), або окупацією та фізичним знищенням виробничих об’єктів. Для нас НВВ2 є не тільки амбіцією для зменшення й надалі. Це амбіція трансформації та кліматичної, й економічної політики, щоб вони забезпечували економічне зростання та протидію кліматичним викликам", — пояснив урядовець.

Водночас Тарас Качка не назвав конкретних цифр розміру НВВ2, які нині обговорюються. За його словами, у липні уряд планує визначити показники НВВ2 з погляду зменшення цифр викидів і завдяки чому це буде досягатися.

"Ми працювали над кількома варіантами. Найбільше, що нас цікавить і непокоїть, – як досягати цього результату. Саме тому ми нині спілкуємося з бізнесом, профільними асоціаціями, щоб скоригувати цю позицію та зробити її комфортною для всіх, не порушивши бізнесових і соціальних аспектів", – резюмував він.

Як писала ЕкоПолітика,  у проєкті Другого національно-визначеного внеску в Паризьку угоду, який представило Міністерство довкілля, є три тривожних елементи, які викликають занепокоєння бізнес-спільноти.

Читайте також
Бізнес закликав владу встановити реалістичнішу кліматичну ціль у 65% скорочення викидів у НВВ2
Бізнес закликав владу встановити реалістичнішу кліматичну ціль у 65% скорочення викидів у НВВ2

Промисловці наполягають, що вона має враховувати поточну ситуацію в країні та її економіці

Бізнес закликав владу переглянути НВВ2 з урахуванням реалій воєнного часу
Бізнес закликав владу переглянути НВВ2 з урахуванням реалій воєнного часу

Промисловці пропонують скоригувати кліматичну ціль через 3 роки після завершення воєнного стану

НВВ2: стали відомі цілі України щодо скорочення викидів парникових газів до 2035 року 
НВВ2: стали відомі цілі України щодо скорочення викидів парникових газів до 2035 року 

Секторальні обговорення запропонованого внеску наразі тривають

НВВ2 для України: черговий амбітний провал чи шанс на залучення інвестицій?
НВВ2 для України: черговий амбітний провал чи шанс на залучення інвестицій?

Конструктивного діалогу, на жаль, не вийшло