Україна через два місяці повинна подати остаточний проєкт НВВ2, - Качка shutterstock

Україна через два місяці повинна подати остаточний проєкт НВВ2, - Качка

Олекса Франко

Уряд планує визначити показники НВВ2 в липні

Остаточний проєкт розміру Другого національно визначеного внеску (НВВ2) в межах Паризької кліматичної угоди Україна має представити в липні 2021 року.

Про це заявив Тарас Качка, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України — торговельний представник України, під час обговорення проєкту розміру НВВ2 між представниками Мінекономіки та галузевих об'єднань і бізнес-асоціацій, передає AgroPolit.com.

"На розроблення проєкту НВВ2 є ще два місяці. Міндовкілля спільно з ЄБРР підготували проєкт із моделювання потужностей економіки та можливостей для скорочення показника НВВ2. Водночас нині ця модель ще обговорюється й кінцевого варіанта немає", — зазначив Качка.

Він зауважив, що Україна є одним із лідерів зі зменшення викидів протягом останніх 30 років. Зокрема, нині держава є на рівні трохи більш як 38%, і це рівень, який є амбітнішим за той, що декларує ЄС. Однак такий показник досягнуто не завдяки екологічним заходам. І в цьому, наголосив Качка, є найбільший виклик для кліматичної політики.

"Ми розуміємо, що це скорочення далося або ціною зменшення ВВП (тобто збідніння людей), або окупацією та фізичним знищенням виробничих об’єктів. Для нас НВВ2 є не тільки амбіцією для зменшення й надалі. Це амбіція трансформації та кліматичної, й економічної політики, щоб вони забезпечували економічне зростання та протидію кліматичним викликам", — пояснив урядовець.

Водночас Тарас Качка не назвав конкретних цифр розміру НВВ2, які нині обговорюються. За його словами, у липні уряд планує визначити показники НВВ2 з погляду зменшення цифр викидів і завдяки чому це буде досягатися.

"Ми працювали над кількома варіантами. Найбільше, що нас цікавить і непокоїть, – як досягати цього результату. Саме тому ми нині спілкуємося з бізнесом, профільними асоціаціями, щоб скоригувати цю позицію та зробити її комфортною для всіх, не порушивши бізнесових і соціальних аспектів", – резюмував він.

Як писала ЕкоПолітика,  у проєкті Другого національно-визначеного внеску в Паризьку угоду, який представило Міністерство довкілля, є три тривожних елементи, які викликають занепокоєння бізнес-спільноти.

Читайте також
Україна сама залучатиме кошти на "зелену" трансформацію, — Стефанішина
Україна сама залучатиме кошти на "зелену" трансформацію, — Стефанішина

До саміту в Глазго Україна очікувала, що отримає в межах СОР26 певні преференції

Нардепка Василенко розповіла, чого українська делегація домагається на саміті в Глазго
Нардепка Василенко розповіла, чого українська делегація домагається на саміті в Глазго

Важливо відбити чергову спробу Росії привласнити український Крим на кліматичних документах

Україна і СОР26: які очікування від Кліматичного саміту у Глазго
Україна і СОР26: які очікування від Кліматичного саміту у Глазго

Україна на СОР26 презентувала амбіційний план НВВ2 в світі, зобов’язавшись скоротити на 65% викиди парникових газів до 2030 року 

Прийнятий Україною НВВ2 був компромісним, — Криволап
Прийнятий Україною НВВ2 був компромісним, — Криволап

У самому проєкті НВВ2 перераховано безліч умов, необхідних для того, щоб він був реалізований