У житомирській річці Тетерів виявили масову загибель риби shutterstock

У житомирській річці Тетерів виявили масову загибель риби

Людмила Гончаренко

На березі виявлено близько 500 особин риб різних видів

У п'ятницю, 24 вересня, ДЕІ Поліського округу, здійснивши обстеження берегів річки Терерів, виявила загибель близько 500 особин риб різних видів. Орієнтовна сума збитків за загибель водних біоресурсів складає понад 500 тисяч гривень.

Про це повідомляє голова Державної екологічної інспекції (ДЕІ) Андрій Мальований на своїй Facebook-сторінці.

В той же час Держекоінспекція отримала повідомлення про зупинення перекачування нечистот з двох каналізаційно-насосних станцій КП "Житомирводоканал". Як наслідок неочищені стічні води потрапили до річки Кам’янка, яка впадає в річку Тетерів.

Інспекторами вже відібрані проби води у річках Путятинка, Кам’янка та Тетерів, будуть проведені лабораторні дослідження для встановлення концентрацій забруднюючих речовин. Після завершення експертизи та точного розрахунку збитків ДЕІ передасть матеріали обстеження до правоохоронних органів, що мають встановити, чи причетна діяльність КП "Житомирводоканал" до замору риби.

До речі, за останні 2 місяці комунальне підприємство вже вп’яте забруднює водні об’єкти Житомирщини. Востаннє аварійна ситуація, що призвела до скиду неочищених стічних вод, сталась на водоканалі минулого тижня. За факти забруднення водних об’єктів на КП "Житомирводоканал" було відкрите кримінальне провадження.

Держекоінспекція наполягатиме на перекваліфікуванні злочину з частини 1 на частину 2 ст. 242 Кримінального кодексу, щоб забезпечити більш суворе покарання для підприємства з огляду на систематичність порушень та завдану довкіллю шкоду.

Нагадаємо, ЕкоПолітика повідомляла про те, як КП "Житомирводоканал" систематично здійснює скид неочищених стічних вод у річку Тетерів.

Читайте також
Держекоінспекція встигла отримати технічну допомогу від USAID до її призупинення Трампом
Держекоінспекція встигла отримати технічну допомогу від USAID до її призупинення Трампом

Рішення тимчасово заморозити фінансування проєктів Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) зачепило як громадські організації, так і державні установи в Україні

Уряд змінив критерії оцінки ризику від діяльності підприємств та періодичність їх перевірок
Уряд змінив критерії оцінки ризику від діяльності підприємств та періодичність їх перевірок

Чиновники очікують, що нововведення допоможуть оптимально перерозподілити увагу із менш ризикових суб’єктів господарювання на більш ризикові

10 найбільших порушень у сфері довкілля за минулий тиждень
10 найбільших порушень у сфері довкілля за минулий тиждень

Половина з них – незаконні рубки дерев, іноді – у дуже великих об’ємах