У четвер, 18 листопада, у Житомирі відкрили модернізовану комунальну котельню, що виробляє тепло й електроенергію, використовуючи біомасу.
Про це повідомила пресслужба Житомирської міської ради. Там також опублікували фото з відкриття ТЕЦ.
Зазначається, що ТЕЦ має потужність до 1,2 МВт електричної та 7,1 МВт теплової енергії.
Котельня працюватиме на місцевому альтернативному виді палива – трісці деревини та інших відходах деревообробної промисловості. Очікується, що використання біомаси дасть змогу замістити до 6,4 млн м3 природного газу на рік.
Робота ТЕЦ має забезпечити теплом 60 тис. кв. м території та 73 багатоквартирні будинки.
Завдяки функціонуванню комплексу місто щороку скорочуватиме викиди CO2 на майже 14 тис. т та зменшить споживання електроенергії до 8050 МВт/год на рік. А для споживачів запуск такої установки означає значне зменшення рахунків за комунальні послуги.
На модернізацію котельні отримано відповідний позитивний висновок з оцінки впливу на довкілля.
"Ми хотіли в Житомирі зробити перший проєкт, бо чітко розуміємо: Україна абсолютно може відмовитися від газу, як, наприклад, відмовилися в місті Каунас, де 95% тепла у квартирах мешканців саме завдяки таким ТЕЦ. Газ уже давно перетворився на політику й інструмент тієї ж гібридної війни. SECO довірили нам цей проєкт, підтримали фінансово та консультаційно", - каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
Вартість обладнання та виконаних робіт щодо реконструкції котельні становить 9 мільйонів 92 тисячі швейцарських франків, зокрема безповоротна технічна допомога уряду Швейцарії – 5 мільйонів 208 тисяч швейцарських франків.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, установка з таким технологічним процесом комбінованого виробництва тепла та електричної енергії в Житомирі – перша в Україні.