У грудні в Житомирі запрацює ТЕЦ на біомасі з унікальною технологією. Фото zt-rada.gov.ua

У грудні в Житомирі запрацює ТЕЦ на біомасі з унікальною технологією. Фото

Олена Яценьо

Установка з таким технологічним процесом комбінованого виробництва тепла та електричної енергії – перша в Україні

У Житомирі завершують будівництво нової теплоелектростанції на біомасі: уже змонтовано обладнання та проводять процедури для запуску системи в робочий режим.

Ввести об'єкт в експлуатацію планують у грудні, передає пресслужба Житомирської міської ради. Зазначається, що технологічний процес отримання енергії буде унікальним для України.

"Нині налаштовується електронна система, заповнюється технологічними носіями: термомаслом, силіконом, рідиною... Потому – перевірка системи, сушка котла, запуск теплообмінника, холодний і гарячий цикл турбіни... Це займе два чи три місяці... Плануємо, що у грудні в повному обсязі введемо її в експлуатацію", – розповів Дмитро Рогожин, директор КП "Житомиртеплокомуненерго".

Як розповіли в міськраді, на ТЕЦ термодинамічна установка органічного циклу Ренкіна комбіновано вироблятиме тепло та електроенергію. Її потужність – 1,2 МВт електричної та 7,1 МВт теплової енергії. ТЕЦ зможе забезпечити теплом 60 тис. кв. м. площі. До того ж установка цілодобового циклу дасть можливість будинкам на вулицях Малікова, проспекті Миру та Вільському Шляху отримувати гарячу воду цілодобово.

"Паливо подається до камери згорання, де є три контури: сушка, догорання, горіння і вигорання. Газ, який нагрівається до 1000 градусів, подається в масляний котел, він нагріває термомасло до 340 градусів, і це термомасло йде до повітропідігрівача... Силіконове масло стає паром, йде на турбіну, турбіну крутить, потім подається в паровидільний теплообмінник. Тут охолоджується, утворюється вода, і 5 МВт теплової енергії подається на котельню. З котельні – до споживачів", – пояснив Петро Сергійчук, технічний директор КП "Житомиртеплокомуненерго".

У мерії також заявили, що установка з таким технологічним процесом комбінованого виробництва тепла та електричної енергії – перша в Україні.

"Станція працюватиме переважно в автоматичному режимі, й дуже невелика кількість персоналу обслуговуватиме систему", – уточнив Сергійчук.

Сервісне обслуговування обладнання проводитиме італійська компанія. Упродовж двох тижнів італійці навчатимуть персонал. Паливо подаватиметься в автоматичному режимі за допомогою рухомої підлоги. На складі ж зберігатиметься щепа на три доби роботи станції.

"Концепція нової ТЕЦ – "зелені" технології, зменшення викидів CO2 (викиди зменшаться до 12 650 тонн на рік), енергозаощадження (зменшення споживання електроенергії до 8050 МВт/год на рік). Місто також зменшить споживання природного газу до 6 326 854 нм3 на рік", – йдеться в повідомленні міськради.

У КП зазначили, що отримали позитивний висновок від екоінспекції щодо впливу на довкілля. Окрім того, на території станції обладнають монітор для погодинної візуалізації викидів в атмосферу, тож житомиряни та працівники ТЕЦ зможуть у режимі реального часу спостерігати за кількістю атмосферних викидів.

Водночас КП зможе отримати додатковий дохід і стримати зростання тарифів, бо місто меншою мірою залежатиме від зростання цін на енергоносії.

Об’єкт зводився за кошти Уряду Швейцарської Конфедерації у співфінансуванні з місцевим бюджетом. Вартість – близько 300 млн грн, з яких майже 100 млн – бюджет громади.

Як писала ЕкоПолітика раніше, у місті Овруч Житомирської області група компаній "Укртепло", яка спеціалізується на проєктах у сфері біоенергетики, ввела в експлуатацію Поліську теплоелектростанцію, що працює на біомасі.

Нагадаємо також, що 20 вересня в Житомирі заклали символічну капсулу у вже зведений фундамент одного з цехів майбутнього сміттєпереробного заводу.

Читайте також
На Житомирщині виявили незаконний видобуток пісковику на 13 млн грн
На Житомирщині виявили незаконний видобуток пісковику на 13 млн грн

Пісковик є корисною копалиною загальнодержавного значення

У Житомирі побудують найперший в Україні сміттєпереробний завод. Фото
У Житомирі побудують найперший в Україні сміттєпереробний завод. Фото

Завод буде перероблювати 85 тисяч тонн сміття на рік

У Житомирі водоканал знову злив нечистоти в річку Тетерів. Відео
У Житомирі водоканал знову злив нечистоти в річку Тетерів. Відео

Скид здійснювався в тому ж місці, що й два тижні тому

У річці на Житомирщині рівень кишкової палички перевищив норму в 48 разів
У річці на Житомирщині рівень кишкової палички перевищив норму в 48 разів

Лише на одному пляжі області якість води відповідає нормам