Уряд Великої Британії може скасувати заборону на будівництво наземних вітрових електростанцій, яка діє з 2012 року.
Це допоможе країні досягти кліматичних цілей та енергетичної безпеки, зокрема через зростання цін на викопне паливо внаслідок російсько-української війни, повідомляє Financial Times.
В матеріалі підкреслили, що вітрова енергетика є однією найдешевших форм відновлюваної енергії. Однак громадськість та представники Консервативної партії виступає проти будівництва ВЕС.
Вони вважають, що берегові вітряні турбіни є проблематичними, оскільки вони псують краєвиди, призводять до зниження цін на житло, передбачають використання великої кількості бетону та мають високі витрати на транспортування.
Автори наголосили, що наразі будівництво берегової вітроелектростанції можна заблокувати через протест принаймні одного місцевого мешканця.
Бізнес-секретар Великої Британії Грант Шеппс заявив, що уряд готовий піти на компроміс щодо заборони у разі запровадження схеми щодо зміни до Закону про містобудування. Це означатиме, що якщо рада відмовить у вітроелектростанції, забудовник не зможе подати апеляцію до національної інспекції планування, яка згідно з чинними правилами може скасовувати місцеві рішення.
Нагадаємо, канцлер казначейства Великої Британії Джеремі Гант заявив, що країна планує скоротити енергоспоживання для будівель та промисловості на 15% до 2030 року.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, представники європейських вітрової та сонячної енергогенерації висловили стурбування з приводу нових дозвільних правил Євросоюзу, які представили 10 листопада. Їх планується поширити лише на нові проєкти.