Британські екологи закликали не косити газон і пояснили чому pexels

Британські екологи закликали не косити газон і пояснили чому

Олена Яценьо

Відмова від косіння газону допомагає зберегти біорізноманіття

Британська природоохоронна організація Plantlife закликала садівників не стригти газон у травні задля збереження диких квітів, що дають бджолам нектар.

Природі потрібно дати час проснутися після зими, пише з посиланням на екологів видання The Guardian.

За словами природозахисників, відмова від косіння газону допомагає прорости різноманітним квітучим рослинам (серед них — рідкісним видам флори), які дають нектар комахам.

Торік у садах Сполученого Королівства виявили 250 видів дикоросів, зокрема дику суницю і черемшу, а також рідкісну гадюкову папороть, лучний ломикамінь, змієголовий рябчик і очанку. Крім того, на прибудинкових ділянках британців розпустилися різні види орхідей.

В організації також закликали не косити кульбаби та інші квіти, які вважають бур'янами, оскільки вони дають нектар запилювачам. За даними Plantlife, усього вісім кульбаб виробляють удосталь пилку, щоб забезпечити харчуванням дорослого джмеля на весь день. А 100 квадратних метрів некошеної галявини можуть не тільки прогодувати шість джмелів, але й забезпечити їх нектаром для запасання у вулику.

Експерти рекомендують менше косити й протягом літа й зберігати хоча б частину свого саду неторканим.

"Травень - визначальний місяць для квітучих рослин, яким потрібна міцна основа, — сказав розробник моделі Національної схеми моніторингу рослин Олі Вілсон. — Однак ми не радимо косити й після травня".

За даними благодійної організації із захисту природи, кількість людей на Заході, які не косять свої газони, зростає після успішної кампанії зі збереження садів у дикому вигляді. Результати опитування Every Flower Counts показують, що "відбувається різке зрушення у поглядах на догляд за газонами".

Згідно зі звітом, 78,8% із 2 157 учасників EFC не косили протягом місяця, перш ніж узяти участь в опитуванні минулого року, порівняно з 33,6% у 2019 році.

Раніше ЕкоПолітика писала, що розуміють під поняттям "біологічне різноманіття", чому воно важливе для нашої планети, що йому загрожує та як його зберегти.

Нагадаємо також, що чисельність комах у деяких частинах світу скоротилася вдвічі через кліматичні зміни й інтенсивне ведення сільського господарства.

Читайте також
Вчені розповіли, як знизити ризик масового вимирання в океані
Вчені розповіли, як знизити ризик масового вимирання в океані

За сценарієм з низьким рівнем викидів, який утримує підвищення температури до 2°C, швидкість вимирання коливатиметься приблизно від 4% природного рівня до 10%.

У Женеві закликали зупинити агресію РФ, щоб уникнути глобальної екокатастрофи
У Женеві закликали зупинити агресію РФ, щоб уникнути глобальної екокатастрофи

Дії російських військ становлять загрозу не тільки громадянам та економіці України, але й наносять непоправну шкоду навколишньому природному середовищу

Норвезький вовк назавжди зник із дикої природи
Норвезький вовк назавжди зник із дикої природи

Реальні норвезькі шведські вовки залишалися лише в зоопарках за межами Норвегії

Рада ратифікувала Нагойський протокол про доступ до генетичних ресурсів
Рада ратифікувала Нагойський протокол про доступ до генетичних ресурсів

Відповідальним за виконання зобов’язань, зокрема за сплату щорічного внеску, призначено Міндовкілля