У США викиди вуглецю зросли на понад 5 мільярдів тонн у 2022 році shutterstock

У США викиди вуглецю зросли на понад 5 мільярдів тонн у 2022 році

Катерина Бєлоусова

Для досягнення кліматичних цілей США необхідна більш агресивна політика

Звіт консалтингової компанії Rhodium Group показав, що викиди парникових газів у США у 2022 році збільшилися на 1,3% і (5,6 млрд тонн CO2-еквівалента), що суперечить цілям Паризької кліматичної угоди.

Викиди зросли у будівельному та транспортному секторах, а також у промисловості, повідомляє Financial Times.

В матеріалі підкреслили, що у 2022 році у США зберігся статус другого найбільшого джерела викидів парникових газів після Китаю. Збільшення викидів СО2 в США на 74 мільйони тонн було більшим, ніж загальні викиди деяких європейських країн, але набагато меншим, ніж стрибок на 6,5% (350 мільйонів тонн) у 2021 році.

Проте очікувалося, що зростання викидів буде більшим.

"З невеликим збільшенням викидів у 2022 році США продовжують відставати у своїх зусиллях щодо досягнення мети, встановленої в рамках Паризької кліматичної угоди щодо скорочення викидів парникових газів на 50-52% нижче рівня 2005 року до 2030 року, – йдеться в звіті. – Минулого року викиди в США були лише на 15,5% нижче рівня 2005 року.”

Зазначається, що  рух США до кліматичних цілей у 2022 році ускладнився на тлі глобальної енергетичної кризи. Так, обсяги експорту нафти зі США зросли і очікується збільшення обсягів видобутку сирої нафти до рекордного максимуму у 2023 році. Показники виробництва та експорту природного газу також досягли рекордів у 2022 році.

У звіті підкреслили, що для досягнення кліматичних цілей США необхідна більш агресивна політика. 

Автори пояснили, що викиди від опалення та охолодження будівель у 2022 році зросли на 6%. А викиди від виробництва електроенергії зменшилися на 1% через збільшення “зеленої” генерації та заміну вугілля на природний газ.

В матеріалі зазначили, що за прогнозами Міжнародного енергетичного агентства глобальні викиди CO2 від спалювання викопного палива у 2022 році зростуть менш ніж на 1%, завдяки популяризації електромобілів та збільшенню потужностей відновлюваної енергії.

Нагадаємо, адміністрація президента США Джо Байдена та віцепрезидентки Камали Гарріс оголосила про виділення $3,7 мільярда на започаткування американської індустрії видалення вуглекислого газу з атмосфери.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у США Сенат схвалив законопроєкт, який передбачає понад $400 мільярдів інвестицій для боротьби зі зміною клімату, зниження інфляції та підвищення доступності охорони здоров'я.

Читайте також
Компанія ДТЕК ВДЕ випустила перші вуглецеві кредити
Компанія ДТЕК ВДЕ випустила перші вуглецеві кредити

Кошти від їх продажу напряму підуть на розвиток потужностей відновлюваних джерел енергії (ВДЕ)

Експерти Deloitte дали рекомендації Україні щодо СТВ та формування ціни на вуглець
Експерти Deloitte дали рекомендації Україні щодо СТВ та формування ціни на вуглець

Вони відзначили низьку довіру українських стейкхолдерів до суто національних фондів та механізмів підтримки декарбонізації

Єврокомісії вказали на перешкоду для розвитку технології уловлювання та зберігання вуглецю
Єврокомісії вказали на перешкоду для розвитку технології уловлювання та зберігання вуглецю

Експерти зауважили, що законодавство, прийняте ще 15 років тому, досі не почало діяти

У 2023 році топ-10 країн-забруднювачів викинули рекордну кількість СО2
У 2023 році топ-10 країн-забруднювачів викинули рекордну кількість СО2

Приріст порівняно з попереднім роком склав 582 млн тонн