Звіт консалтингової компанії Rhodium Group показав, що викиди парникових газів у США у 2022 році збільшилися на 1,3% і (5,6 млрд тонн CO2-еквівалента), що суперечить цілям Паризької кліматичної угоди.
Викиди зросли у будівельному та транспортному секторах, а також у промисловості, повідомляє Financial Times.
В матеріалі підкреслили, що у 2022 році у США зберігся статус другого найбільшого джерела викидів парникових газів після Китаю. Збільшення викидів СО2 в США на 74 мільйони тонн було більшим, ніж загальні викиди деяких європейських країн, але набагато меншим, ніж стрибок на 6,5% (350 мільйонів тонн) у 2021 році.
Проте очікувалося, що зростання викидів буде більшим.
"З невеликим збільшенням викидів у 2022 році США продовжують відставати у своїх зусиллях щодо досягнення мети, встановленої в рамках Паризької кліматичної угоди щодо скорочення викидів парникових газів на 50-52% нижче рівня 2005 року до 2030 року, – йдеться в звіті. – Минулого року викиди в США були лише на 15,5% нижче рівня 2005 року.”
Зазначається, що рух США до кліматичних цілей у 2022 році ускладнився на тлі глобальної енергетичної кризи. Так, обсяги експорту нафти зі США зросли і очікується збільшення обсягів видобутку сирої нафти до рекордного максимуму у 2023 році. Показники виробництва та експорту природного газу також досягли рекордів у 2022 році.
У звіті підкреслили, що для досягнення кліматичних цілей США необхідна більш агресивна політика.
Автори пояснили, що викиди від опалення та охолодження будівель у 2022 році зросли на 6%. А викиди від виробництва електроенергії зменшилися на 1% через збільшення “зеленої” генерації та заміну вугілля на природний газ.
В матеріалі зазначили, що за прогнозами Міжнародного енергетичного агентства глобальні викиди CO2 від спалювання викопного палива у 2022 році зростуть менш ніж на 1%, завдяки популяризації електромобілів та збільшенню потужностей відновлюваної енергії.
Нагадаємо, адміністрація президента США Джо Байдена та віцепрезидентки Камали Гарріс оголосила про виділення $3,7 мільярда на започаткування американської індустрії видалення вуглекислого газу з атмосфери.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у США Сенат схвалив законопроєкт, який передбачає понад $400 мільярдів інвестицій для боротьби зі зміною клімату, зниження інфляції та підвищення доступності охорони здоров'я.