У Раду подали законопроєкт про права громадян на безпечне довкілля Shutterstock

У Раду подали законопроєкт про права громадян на безпечне довкілля

Олена Яценьо

Бондаренко наголосив, що документ варто проголосувати чимшвидше

У Верховній Раді України зареєстрували альтернативний законопроєкт № 6004-2 “Про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля”.

Документ з'явився в Раді 22 вересня, йдеться на сайті парламенту.

За словами голови Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олега Бондаренка, документ підписали 38 народних обранців.

"Законопроєкт пропонує 13 років для поступової модернізації відповідно до правил, які є єдиними для всієї Європи, та стосується здебільшого топзабруднювачів", — зазначив він.

Керівник екологічного комітету звернув увагу на низку кризових моментів у сфері впливу поганої екологічної ситуації в країні на її громадян.

Зокрема, Бондаренко наголосив, що сьогодні ⅔ українців дихає повітрям, яке не відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Згідно зі статистикою, найбільше страждають жителі промислових районів: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської та інших областей.

До того ж десятки тисяч громадян передчасно вмирають через хвороби, спричинені чи пов'язані із забрудненим повітрям. "Наші з вами батьки мають більший ризик серцево-судинних захворювань, а ми з вами статистично проживемо на 10 років менше за європейців", — зауважив чиновник.

Окрім того, українська економіка втрачає сотні мільярдів гривень щороку, що, за слова Бондаренка, співставно з витратами на охорону здоров'я чи оборонним бюджетом.

"Щоб українське довкілля стало чистим і безпечним у перспективі десяти років, цей законопроєкт варто проголосувати чимшвидше", — переконаний голова екокомітету.

Посадовець висловив сподівання, що Верховна Рада підтримає цей проєкт закону ще цього року.

Раніше ЕкоПолітика писала, що 7 вересня у Верховній Раді зареєстрували два доопрацьованих законопроєкти "Про промислове забруднення" — № 6004 та альтернативний № 6004-1.

Читайте також
В Україні хочуть ввести обов’язкове екологічне страхування: з’явився проєкт закону
В Україні хочуть ввести обов’язкове екологічне страхування: з’явився проєкт закону

Законопроєкт буде поширюватись на 14 тисяч підприємств, які належать до високого ступеня ризику