У Prozorro можна буде вказати "зелені" характеристики об’єкта закупівлі

У Prozorro можна буде вказати "зелені" характеристики об’єкта закупівлі
Олена Яценьо

Поки здійснити такий аналіз "зелених" закупівель можливо лише в ручному режимі

Державне підприємство "Прозорро" має намір запровадити електронну тендерну документацію з відкритим електронним полем, куди можна внести екологічні характеристики предмета закупівлі.

Про це за результатами круглого столу "Зелені закупівлі лісової продукції: стан і перспективи на внутрішньому ринку" повідомила пресслужба Лісової опікунської ради (FSC).

"У планах ДП "Прозорро" — запровадження електронної тендерної документації, яка передбачатиме відкрите електронне поле для внесення екологічних характеристик предмета закупівлі", — розповіла заступниця генерального директора підприємства Наталія Шимко.

Нині замовники тендерів ставляться з обережністю до застосування екологічних критеріїв через те, що контролювальні органи фокусуються на боротьбі із завищенням цін, тож із підозрою ставляться до тих, хто обрав не найдешевшу пропозицію.

Як передбачають, нові зміни забезпечать можливість електронного моніторингу, чи застосовує замовник вимоги до екологічних характеристик і які саме. Поки здійснити такий аналіз "зелених" закупівель можливо лише в ручному режимі.

Також Шимко додала, що потрібне просвітництво на тему "зелених" закупівель саме серед працівників системи контролю. Тоді замовники без застережень закуповуватимуть більше екологічної продукції.

Як писала ЕкоПолітика раніше, згідно з останнім дослідженням GlobeScan для FSC 7 з 10 (72%) покупців переважно обирають продукцію залежно від того, чи її виробництво не впливає на зміни клімату.

Читайте також
Забудова заповідних земель, рубка на мільйони та забруднення: дайджест екозлочинів
Забудова заповідних земель, рубка на мільйони та забруднення: дайджест екозлочинів

У Дніпрі забудовують водоохоронну прибережну територію вартістю 170 млн грн, а у Києві екснардеп-зрадник привласнив заповідні землі на майже 600 млн грн

Прокурори вимагають від ДП "Ліси України" захистити прадавні ліси Івано-Франківщини
Прокурори вимагають від ДП "Ліси України" захистити прадавні ліси Івано-Франківщини

Через бездіяльність держпідприємства збереження старовікових дерев – під загрозою

Санітарні рубки лісу стають прикриттям для заготівлі деревини: поширені схеми
Санітарні рубки лісу стають прикриттям для заготівлі деревини: поширені схеми

Лісівники нерідко умисно йдуть на фальсифікацію чи дроблення ділянок

У лісах Закарпаття масово загинули дикі кабани. Профільні служби не реагують
У лісах Закарпаття масово загинули дикі кабани. Профільні служби не реагують

Жителі вимагають негайного встановлення офіційної причини смерті кабанів – отруєння чи вірусу