У Німеччині тестуватимуть незвичайний сміттєвоз. Фото  

У Німеччині тестуватимуть незвичайний сміттєвоз. Фото  

Маргарита Толстих

За роботою електричного сміттєвоза кілька тижнів уважно стежитимуть експерти

У німецькому місті Нюрнберг тестуватимуть екологічний сміттєвоз, який працює на електриці.

Про це повідомляє енергетична компанія Клар Енерджі у Facebook.

Вулицями міста електричний сміттєвоз буде їздити кілька тижнів. Його особливість - повна відсутність бензинових або дизельних моторів. Машину для збору сміття виробила компанія Quantron AG.

Під час свого випробувального періоду машина виконуватиме основну роботу - забиратиме із контейнерів сміття. А ось уже фахівці міського підприємства з утилізації будуть вести свою статистику. Вони підрахують, скільки сміття може вивезти електричний помічник. Також співробітники підприємства хочуть дізнатися, на скільки годин роботи вистачить заряду акумулятора у машини.

Після того, як усі дані проаналізують, управління вирішить, чи варто масово закуповувати такі машини для міста. Адже за ціною вони вдвічі дорожче нових моделей з дизельними двигунами, обладнаних сучасними системами очищення вихлопних газів.

ЕкоПолітика раніше писала про те, що українські міста й надалі потерпатимуть від сміття без сучасних європейських правил. В Україні проблему управління муніципальними відходами має розв'язати рамковий законопроєкт № 2207-1д. Він враховує найкращі європейські практики.

Читайте також
Частка кліматично орієнтованих європейських компаній за 6 років зросла у 7,5 разів 
Частка кліматично орієнтованих європейських компаній за 6 років зросла у 7,5 разів 

На думку аналітиків, це є "глибоким зрушенням" та кидає виклик наративу про те, що бізнес розглядає "зелені" правила як загрозу для прибутку

Ще мінус один: Австрія відмовилася підтримати кліматичну мету ЄС на 2040 рік
Ще мінус один: Австрія відмовилася підтримати кліматичну мету ЄС на 2040 рік

Такий крок країни позбавляє Брюссель ще одного союзника у боротьбі за амбітне зниження викидів

ЄС відкладає “до літа” оголошення своєї кліматичної мети на 2040 рік, – ЗМІ
ЄС відкладає “до літа” оголошення своєї кліматичної мети на 2040 рік, – ЗМІ

Початково воно планувалося на перший квартал 2025 року