У Німеччині майбутнє електромобілів опинилося під загрозою: в чому причина shutterstock

У Німеччині майбутнє електромобілів опинилося під загрозою: в чому причина

Катерина Бєлоусова

Вибух цін на електроенергію є безпосередньою загрозою для галузі

У Німеччині керівники компаній галузі електротранспорту попереджають, що стрімке зростання цін на електроенергію загрожує майбутньому електромобілей.

Це може створити перешкоду для інвесторів у будівництві нових зарядних станцій, що зробить електромобілі менш привабливими, оскільки вони будуть непрактичними в експлуатації, повідомляє The Guardian.

На виробництво та продаж електромобілей також негативно впливає зростання вартості та доступності сировини, хронічна нестача запчастин і повсюдне скорочення доходу.

В матеріалі зазначили, що до недавнього часу електромобілі ставали все більш привабливим через зростанням вартості бензину. Однак нещодавнє підвищення цін на електроенергію, приблизно на третину порівняно з 2021 роком, скоротило цю різницю.

“Власники електромобілів, незалежно від того, заряджали вони свої автомобілі вдома чи через контракти з операторами зарядних станцій, побачили зростання цін на 10% і більше. Очікується подальше зростання цін через те, що ціна на електроенергію пов’язана з ціною на газ, якого стало дефіцитніше після того, як росія майже два тижні тому припинила постачання газу до Німеччини”, – зазначили автори.

Так у вересні ціни на енергію в одного з найбільших операторів зарядних станцій Німеччини Allego зрослин на 4-7 центів за кіловат-годину. А супермаркети та меблеві магазини мережі DIY ввели плату за зарядку електромобілей – раніше покупці могли зробити це бескоштовно.

За словами автомобільного економіста Штефана Братцеля, вибух цін на електроенергію є безпосередньою загрозою для галузі.

Він та інші прихильники електромобілів тепер закликають уряд Німеччини вжити заходів, щоб ціна на електроенергію залишалася нижчою за ціну на бензин, що, на їх думку, має вирішальне значення для майбутнього електромобілів.

Адже з 2023 року державні субсидії на електромобілі скоротяться вдвічі до €4500, а покупці гібридів, які зараз отримують €6750 євро, більше не підтримуватимуться. 

В матеріалі зазначили, що оглядачі галузі кажуть, що вони не вірять, що планована реформа ЄС, яка відокремить ціну на електроенергію від ціни на газ, відбудеться досить швидко.

“Однією з пропозицій, яку можна було б реалізувати відносно швидко, було б збільшення податку на транспортні засоби для дизельних і бензинових автомобілів”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, у Німеччині дизельні поїзди регіонального сполучення LNVG замінили на перші в світі потяги на 100% водневому двигуні від французької компанії Alstom.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Європарламент 8 червня підтримав зміни до правил контролю за шкідливими викидами, які передбачають повну заборону авто із двигунами внутрішнього згоряння з 2035 року.

Читайте також
Електрокар, побудований за допомогою яблук та грибів: як виглядає ультраекоавто
Електрокар, побудований за допомогою яблук та грибів: як виглядає ультраекоавто

За твердженням виробника, він демонструє майбутнє екологічного транспорту

Стало відомо, які авто здорожчають із 1 січня через впровадження Євро-6
Стало відомо, які авто здорожчають із 1 січня через впровадження Євро-6

До введення нових еконорм залишилося 3 місяці

Важливо вже сьогодні заводити на дороги України автобуси екостандарту Євро-6, – Гайдамаха
Важливо вже сьогодні заводити на дороги України автобуси екостандарту Євро-6, – Гайдамаха

Світ рухається в напрямку збереження екології. Транспорт – це один з найголовніших джерел викидів СО2